Перейти до основного контенту
23°
Мінлива
хмарність
26 червня 2026
П'ятниця
23°
Мінлива хмарність
Вдень
28°
Мінлива хмарність
Вночі
21°
Ясно
27 червня 2026
Субота
23°
Ясно
Вдень
27°
Ясно
Вночі
19°
Ясно
28 червня 2026
Неділя
26°
Мінлива хмарність
Вдень
31°
Похмуро
Вночі
20°
Ясно
29 червня 2026
Понеділок
28°
Мінлива хмарність
Вдень
33°
Похмуро
Вночі
24°
Ясно
30 червня 2026
Вівторок
25°
Мінлива хмарність
Вдень
28°
Ясно
Вночі
21°
Похмуро
01 липня 2026
Середа
24°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
28°
Похмуро
Вночі
23°
Похмуро

Листопад у Львівському органному залі: фестиваль, премʼєри, зірки

31 жовтня 2024, 13:56
Пресслужба ЛМР
У листопаді у Львівському органному залі відбудеться 37 подій, серед яких завершальні концерти XIV Львівського міжнародного органного фестивалю, презентації видання «Хроніка Львівського органного залу», премʼєра барокової опери Гені Перселла «Дідона та Еней» українською та виступи музикантів з-за кордону, таких як піаністка Хінамі Йокоо (Японія), диригент Семюель Куфіньяль (Франція) та органіст Іштван Ґаранчі (Угорщина).

Місяць розпочне серія подій в межах XIV Львівського міжнародного органного фестивалю: 1 листопада органістка Надія Величко гратиме цикл «Симфонічні фуги» українського композитора Ігоря Асєєва, 2 листопада органіст з Німеччини Міхаель Феттер подарує вечір органної класики, а закриє фестиваль 3 листопада Урочистий концерт з нагоди відкриття Львівського органного залу за участі всіх солістів Органного та симфонічного оркестру Луганської філармонії. Він нагадує про те, що у Львові 3 листопада 1969 року урочисто відкрили зал органної музики. Напередодні цієї події, 2 листопада, відбудеться презентація друкованого видання «Хроніка Львівського органного залу», яке створила команда Органного, дослідився понад 50-річну історію концертної установи за документами, афішами, згадками у ЗМІ та спогадами сучасників.

Особливої уваги заслуговують великі симфонічні проєкти Органного залу. 10 листопада організатори запрошують на «Симфонічний вечір в Органному залі. Концерт увертюр». Симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії під диригуванням Вадима Яценка виконають увертюри до відомих опер Вольфганга Амадея Моцарта, Джакомо Россіні, Джузеппе Верді, Леонарда Бернстайна та Миколи Лисенка.

17, 20 і 22 листопада відбудеться концертне виконанні відомої опери Генрі Перселла «Дідона та Еней», лібрето якої ми почуємо українською у перекладі Тараса Демка. Оперу виконають ​​Луганський філармонійний оркестр, Львівський муніципальний хор «Гомін» та солісти (Анастасія Кулініч, Вадим Яценко, Галина Гончарова, Лілія Нікітчук, Валерія Березинець, Марʼяна Браташ, Софія Квас, Лілія Дендерис, Роман Грабовенський) під диригуванням Івана Остаповича.

30 листопада Органний зал запрошує провести останній осінній вечір на затишному концерті, зітканому з шедеврів Моцарта, Бізе та Ніколаї у виконанні оркестру Луганської філармонії та японської піаністки Хінамі Йокоо під управлінням французького дириґента Семюеля Куфіньяля.

6 листопада почуємо шедеври фортепіанної музики, які люблять меломани усього світу, у виконанні знаного львівського піаніста Сергія Григоренка.

7 листопада відбудеться «Вечір скрипкової музики» від учнів Львівського державного музичного ліцею імені Соломії Крушельницької: вихованців заслуженої діячки мистецтв Марії Гереги-Футорської. Запрошуємо почути скрипалів Маріанну Кравченко та Єлизавету Погорілу.

13 листопада на концерті «Французька музика. Орган і голос» почуємо дует співачки Серін де Лабом з Франції та солістки Львівського органного залу Світлани Позднишевої. Сопрано корейсько-американського походження Серін де Лабом багато гастролює країнами Європи й Азії, та з початком повномасштабної російсько-української війни особливу увагу вона приділяє концертам на підтримку України.

15 листопада звучатимуть вишукані органні твори у виконанні угорського органіста Іштвана Ґаранчі.

21 листопада львівський театральний центр «Слово і голос» презентує в Органному залі виставу-концерт «Барвінський. Право на особисте» за участі Наталії Половинки (спів), Йожефа Єрміня (фортепіано), Лідії Футорської (скрипка).

28 листопада «Європейська органна класика» у виконанні солістки Закарпатської обласної філармонії Катерини Гажо зачарує красою і потужністю.

Звичайно, не обійдеться без улюблених програм львівʼян в Органному залі: «Пори року» за участі скрипки та органа, «Цей хор, цей хор….» від хору «Гомін», «Екскурсія Органним залом», концерти при свічках, інтерактивна подія для малечі «Граємо» та органні концерти Олени Мацелюх, Світлани Позднишевої, Марка Новаковича, Віталія Дворового.

Докладніше про всі події можна дізнатися на сайті Органного залу, а також на сторінках у Facebook та Instagram.