Перейти до основного контенту
20°
Дощ,
Похмуро
04 червня 2026
Четвер
20°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
23°
Дощ, Похмуро
Вночі
17°
Мінлива хмарність
05 червня 2026
П'ятниця
20°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
22°
Дощ, Похмуро
Вночі
18°
Мінлива хмарність
06 червня 2026
Субота
17°
Похмуро
Вдень
16°
Похмуро
Вночі
19°
Похмуро
07 червня 2026
Неділя
18°
Мінлива хмарність
Вдень
18°
Похмуро
Вночі
16°
Похмуро
08 червня 2026
Понеділок
18°
Мінлива хмарність
Вдень
21°
Мінлива хмарність
Вночі
17°
Ясно
09 червня 2026
Вівторок
19°
Мінлива хмарність
Вдень
22°
Похмуро
Вночі
16°
Мінлива хмарність

Муніципальний мистецький центр запрошує на виставку «Поза часом»

05 липня 2023, 12:20
Пресслужба ЛМР
У Львівському муніципальному мистецькому центрі відкрилась виставка львівського фотографа Тараса Бичка «Поза часом». На виставці представлені роботи, створені автором під час подорожей Україною впродовж 2018-2021 років. Львівʼяни та гості міста можуть відвідати експозицію по 4 серпня.

«Поза часом» – це спроба Тараса Бичка показати глядачеві простори, які наче застигли у 60-70-80-их роках минулого століття. Ці місця здебільшого перебрали спадщину радянського режиму, який наче вкоренився у підсвідомості та продовжує своє життя, незважаючи на економічні, культурні та соціальні зміни навколо.

Усі фотографії зроблені на кольорову плівку, адже цей інструмент найкраще допомагає відобразити ефект «застиглості».

«Не дозволяю собі знімати постановочні кадри – мені важливо зберегти природність ситуації. Після того, як зробив фотографію, зав’язується розмова: люди розпитують мене про фотопроект і натомість розповідають про себе. Чув історію про перукарню в Дрогобичі, яка працює сорок років без перерв та генеральних ремонтів, а також багато особистих історій. Розмови забирають немало часу, який міг би використати для зйомок. Утім, оглядаючись назад, трішки шкодую, що не записав ці розповіді, які могли б доповнити проєкт», – каже Тарас Бичко, автор проєкту.

Відзняті сюжети не лежать на поверхні: щоб знайти подібні артефакти, треба докласти зусиль. «Поза часом» – проект про «минуле», яке має бути стерте сьогоденням.

 

«Іноді в повсякденному житті ми не звертаємо уваги на речі, які мали б змінитися та вдосконалитися до цивілізаційних норм та вимог. Ця виставка як погляд на самих себе зі сторони. Віримо, що вона матиме своєрідний терапевтичний ефект  та стане поступом до майбутніх змін», – наголошує Ляна Мицько, директорка Муніципального мистецького центру.

Довідка

Тарас Бичко народився у Львові, працює в жанрі документальної та художньої фотографії. Куратор, викладач та член журі багатьох міжнародних конкурсів. Тарас є учасником міжнародного вуличного колективу «Little Box Collective» та співзасновником групи «Українська вулична фотографія».

З 2020 року працює куратором фотопроєктів у Львівському муніципальному мистецькому центрі. Лауреат та фіналіст Національної премії «Фотограф року» (2016), Leica Street photo (2019), Miami Street Photo Festival (2016,2017,2018), Streets Sans Frontiers, (2018), Documentary Family Awards ( 2017,2018,2019), Life Framer (2022), reFocus Awards (2022), IPA (2022)

Тарас публікувався в LFI, Burn Magazine, National Geographic, Lens Culture, Bird in Flight, The Village, Reporters та багатьох інших виданнях, а також є автором книг «Сихів» (Львів, 2020); «Дві кімнати» (Львів, 2021).