Перейти до основного контенту
22°
Мінлива
хмарність
16 липня 2026
Четвер
22°
Мінлива хмарність
Вдень
26°
Ясно
Вночі
17°
Похмуро
17 липня 2026
П'ятниця
23°
Ясно
Вдень
27°
Ясно
Вночі
21°
Мінлива хмарність
18 липня 2026
Субота
22°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
22°
Похмуро
Вночі
20°
Ясно
19 липня 2026
Неділя
18°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
16°
Дощ, Похмуро
Вночі
17°
Дощ
20 липня 2026
Понеділок
16°
Мінлива хмарність
Вдень
16°
Похмуро
Вночі
17°
Ясно
21 липня 2026
Вівторок
16°
Мінлива хмарність
Вдень
20°
Ясно
Вночі
13°
Ясно

В Органному залі відбудеться світова премʼєра «Переможної» симфонії

11 лютого 2024, 11:52
Соломія Григор'єва
18 лютого у Львівському органному залі відбудеться світова премʼєра симфонії «Переможної» – твору сучасного українського композитора Золтана Алмаші. Симфонія була написана на замовлення Львівського органного залу. Її виконає Академічний симфонічний оркестр Луганської філармонії під диригуванням Івана Остаповича.

Золтан Алмаші – сучасний український композитор, віолончеліст, педагог, соліст-інструменталіст Національного ансамблю «Київська камерата». Автор близько ста творів, один із найчастіше виконуваних композиторів в Україні. Лауреат міжнародних конкурсів як віолончеліст та композитор, отримав дві найпрестижніші державні премії у сфері класичної музики – Державну премію імені Левка Ревуцького (2003) та Державну премію імені Бориса Лятошинського (2013).

Замовлення написати симфонію для Львівського органного залу Золтан Алмаші отримав у 2023 році від директорів концертного залу Івана Остаповича та Тараса Демка.

На написання симфонії композитора надихнуло перебування в Одесі, коли місто було атаковане російськими ракетами та безпілотниками.

«Уявіть собі: оксамитовий одеський вересень, найпрекрасніша ніч, яка може бути, зорі на небі, тиша, свіже, вже досить прохолодне повітря, і раптом – тривога. Вибухи десь здалеку, а тепер і поруч. Потім відбій, але ненадовго. То були шахеди, а зараз ракета. Знову вибух.

Десь перед світанком нарешті відбій, у мене спроба все-таки поспати хоч трохи. Але раптом – о 7-й ранку я знову пробуджуюсь від того, що хтось грає гами на віолончелі. І замість прикрого відчуття, що поспати перед концертним виступом так і не вдалося, мене накриває почуття ейфорії, радості і впевненості у нашій Перемозі», – розповідає про історію написання твору Золтан Алмаші

Феноменальне відображення у музиці пережитих подій робить симфонію кінематографічною. У фактурі оркестру чути звуки, які імітують сигнал повітряної тривоги, шум «шахедів», вибухи.

На премʼєрі симфонії у Львові відбудеться запис твору, який буде презентовано в проєкті Ukrainian Live Classic.

Також цього вечора в Органному залі вперше в Україні прозвучить Концерт для фортепіано з оркестром "Shattered night" ("Розбита ніч") Стаффана Сторма, шведського композитора та великого друга України. Солюватиме – піаніст Андрій Макаревич.

Львівський органний зал запрошує на цю епохальну подію – 18 лютого о 19:00.

Квитки на подію можна придбати на сайті kontramarka.ua або у касі Органного залу.