Мерія закликає підприємців ресторанної справи Львова платити працівникам офіційну, вищу від мінімальної зарплату
«Фактично все, що ми робимо у місті, фінансується із фонду міського бюджету. Якщо говорити про 11 місяців цього року — це є понад 6 млрд грн. Натомість у наших планах збільшити цю суму до 7 млрд 200 млн грн у 2020 році. Я б хотіла звернути увагу насамперед на те, що ПДФО у загальному фонді становить 59%», — зазначила директорка департаменту економічного розвитку Ірина Кулинич.
Так, минулого місяця департамент економічного розвитку підготував ґрунтовний аналіз, взявши окремо галузі ресторанів, ІТ-компаній та готелів, які є у Львові. Для порівняння опрацьовано дані 109 підприємств: 39 ІТ-компаній, 24 готелі та 50 ресторанів. Ці 109 підприємств — це лише 3,2% усього ПДФО, сплаченого до бюджету.
«Якщо проаналізувати 50 ресторанів нашого міста, то вони разом сплатили 1 259 тис грн податку з доходів фізичних осіб в середньому на місяць. З цілої суми цього податку майже мільйон (927 тис. грн) сплачують ресторани групи Фест, а це аж 22 заклади. Невелику частинку, близько 2,9%, сплачують „Королівська пивоварня“ та „36 ПО“ (близько 36 тис. грн), 5,2% сплачують „Кумпель груп“ (близько 66 тис. грн). А також ми виокремили окрему категорію закладів „Інші“, куди віднесли решту опрацьованих нами закладів, які сплачують близько 18% (близько 235 тис грн)», — розповіла Ірина Кулинич.
Також департамент економічного розвитку опрацював інформацію про кількість працівників та рівень заробітної платні у ресторанах.
«Якщо у 2016 році у місті було офіційно зареєстровано 1589 працівників, то зараз офіційно працюють 2157. При цьому, більша їх частина — представники компанії групи «Фест».
Але найцікавіше те, що у всіх цих закладах середня заробітна платня становить від 3873 до 5562 грн. Тобто 5562 грн — це найвища зарплата в місяць у цих ресторанах. Я б хотіла донести це до уваги як голів районних адміністрацій, так і поліції, органів податкової інспекції", — доповіла директорка департаменту економічного розвитку.
Відтак, на апаратній нараді представили інформацію з аналізом кількості працівників та розміром заробітної платні у закладах.
У департаменті економічного розвитку відзначають, що визначити рівень реальної зарплати у закладах доволі складно, адже навіть на сайтах пошуку роботи підприємці вказують, що людина повинна прийти до них на співбесіду для того, аби їй озвучили грошову пропозицію.
«Дуже цікавою є інформація щодо офіційної заробітної плати у MacDonald’s — 12 тис. грн. Тобто 4 заклади MacDonald’s у місті сплатили за ці одинадцять місяців майже 7 млн грн ПДФО. До того ж, на сайті закладу є електронний калькулятор, де людина може власноруч розрахувати заробітну плату, якщо вона буде працювати у денну чи нічну зміну», — додала Ірина Кулинич.
«Нам треба запрошувати власників цих закладів на розмову та мати з ними відверте спілкування. В нас дуже часто ресторатори розповідають про чесність, партнерство, як все має бути правильно, а податки не сплачують. Так бути не може. Адже всі ті кошти, які ідуть з ПДФО, ми інвестуємо в дороги, садочки, ремонти, допомогу тощо, ці кошти наповнюють бюджет міста. Максимально має бути громадянська активність.
Потрібно викликати усіх власників на індивідуальні розмови. Нехай пояснюють, чому вони 70% зарплати платять кешем. Вони ж патріоти України?! А я вважаю, що патріоти — це ті, які сплачують податки", — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
Так, за підрахунками департаменту економічного розвитку, якби офіційна середня заробітна плата у діючих 50 закладах ресторанного господарства була хоч б 10 тис. грн — місто б змогло додатково отримувати понад мільйон гривень щомісяця, тобто близько 13 млн грн на рік.
Така сума могла б профінансувати повний ремонт вул. Збиральної або ж один спортивний стадіон, як на вул. Вахнянина, замінити 10 ліфтів, або зробити «з нуля» ЦНАП у смт Рудно.
Як показало дослідження департаменту економічного розвитку, за січень-вересень, в розрахунку гривень на одного мешканця Львів посідає друге місце в Україні поряд із найбільшими обласними та промисловими центрами. Якщо говорити про надходження ПДФО за 11 місяців 2019 року, то це — 3 млрд 600 млн грн, водночас на 2020 рік цей показник заплановано на рівні 4,6 млрд грн.