У мерії провели спільну онлайн-нараду міста й області з львівськими підприємцями щодо протидії коронавірусу

• 06.04.2020, 18:00
  • Пресслужба ЛМР
Сьогодні у мерії відбулась онлайн-нарада за участі міського голови Львова Андрія Садового та голови Львівської ОДА Максима Козицького із львівськими підприємцями. Відтак на зустрічі обговорили підтримку бізнесу, який перепрофільовується в умовах карантину та інвестує кошти на боротьбу з коронавірусом, а також можливості подальшої співпраці.

фото: Роман Балук

«Пройшов тиждень, маємо наступну зустріч. Було багато питань щодо благодійного фонду, ми з ЛОДА домовились використовувати один фонд — «Із янголом на плечі».

Ви робите добру справу, це ввійде в історію. Минулого тижня я мав розмову з представником ЄБРР. Вони орієнтовно 1 млрд дол виділяють на різні програми. Оскільки Львів є одним з найбільших партнерів, то ми очікуємо отримати хорошу допомогу.

Щодо роботи громадського транспорту — уряд прийняв рішення, що вся робота скасовується. У Львові весь громадський транспорт буде спеціалізованими перевезеннями, будуть мати право їздити ті, хто обслуговують життєдіяльність міста. Ті компанії, які забезпечують життєдіяльність міста, медики, комунальники — всі зможуть їздити, але кожному потрібна довідка, що він працівник, бо поліція це буде перевіряти", — зазначив мер.

фото: Роман Балук

Також він наголосив на дії спеціальної програми підтримки підприємств, що вирішили перепрофілюватись в умовах карантину.

«Ми у Львові маємо програму підтримки бізнесу — якщо ви вирішили перепрофілювати роботу і купуєте обладнання, то місто буде брати на себе покриття відсотків цієї позики. Ми будемо серйозно підходити до програми Львівський товаровиробник, щоб наші підприємства мали прерогативу по усіх поставках. Хочу, щоб у Львові наші підприємці мали прерогативу.

Минулого тижня ми мали розмову з аптечними мережами, вони повідомили, що виробники маско два тижні нічого не постачають, ціни високі. Ми проговорили з міністерством, що вони дають дозволи тим підприємцям, які перепрофілювали роботу і виробляють маски. Ми очікуємо цього тижня, що львівські аптеки будуть брати маски нашого виробника. Зараз у наші лікарні ми беремо костюми, які виготовлені у Львові чи області. Електрон готовий подумати, щоб виготовляти ШВЛ. Шпиталь Шептицького зголосився готувати їжу і розвозити продукти харчування старшим, хто є на карантині. Вони почали самі, але зараз мають проблему, тому можна їм допомогти.

фото: Роман Балук

У нас є 250 тис. масок на Західній Україні, але ціна за маску десь 11 грн. Є обмеження, щоб це купити за бюджетні кошти, можливо закупимо за благодійні кошти", — додав міський голова.

Також на нараді обговорили можливість співпраці із приватними лабораторіями.

Надалі такі телемости планують проводити щотижнево.

Нагадаємо, з початку карантину загальна сума благодійної допомоги підприємців становить понад 30 млн грн. Так, за словами радниці міського голови Вікторії Довжик, допомога бізнесу дозволила місту оперативно отримати медичне обладнання та забезпечити медперсонал засобами індивідуального захисту.

відео: Андрій Андрух