Мер Львова відвідав склодзеркальний завод «Галімпекс» та обговорив з підприємцями можливість модернізації виробництва і розвитку мікрорайону

• 18.06.2020, 18:59
  • Пресслужба ЛМР
Сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий відвідав підприємство «Галімпекс — Склодзеркальний завод», що вже понад 70 років займається виготовленням різнокольорових куль-прикрас для ялинок. Відтак на зустрічі обговорили модернізацію підприємства та розглянули проекти майбутніх якісних змін мікрорайону.

фото: Роман Балук

«Ми плануємо робити все в комплексі. Перше — це повна реставрація діючого виробництва. Виробництво тут працює з 1946 року, а сам корпус з 1891. В нашому районі вже закінчився розгляд та пройшов громадські слухання новий детальний план території. Нам вдалось досягнути згоди між всіма 12 сусідами-власниками ділянок. Нам вдалось гарно спроектувати перспективну пішохідну площу. Відповідно до проекту, частину ділянки ми візьмемо від власників колишнього заводу газової апаратури, частину ми вивільняємо, але переводимо на цей самий час виробництво у нові корпуси.

Загальна ідея — облаштування великої музичної площі. Під неї завод готовий віддати викуплену землю близько 40 соток під загальне використання. Площа, яку ми хочемо облаштувати, в майбутньому буде мати багато входів через Пасаж Германів, Газову вулицю, а також Джерельну та Балабана. Головне — ми хочемо не ущільнити територію, так як роблять це зазвичай, а навпаки, збільшити її та дати простір. Добре, що власники сусідніх ділянок усвідомлюють, що це є центр нашого міста. Ми хочемо бачити тут облагороджене концертне місце", — зазначив Олег Дацко, директор ТзОВ «Галімпекс».

Також директор додав, що у майбутньому підприємство планує облаштувати мануфактурні виробництва іграшок, які будуть показовими для мешканців.

«Ми хочемо облаштувати ремісничий осередок, який буде діючою промисловою одиницею, але в той самий час там будуть відбуватись показові речі, де можна буде зайти та подивитись, проявити культуру виробництва. Дуже багато закладається у дитячому віці, і коли я бачу тут малят, які приходять і дивляться на це великими очима у захваті, вони відкривають для себе нове, мені це дуже подобається», — додав він.

Відтак, мер зазначив, що для реалізації цього проекту варто оголосити відкритий архітектурний конкурс, аби розглянути всі можливі пропозиції архітекторів.

фото: Роман Балук

«У вашому районі унікальна співпраця та синергія сусідів. Однозначно варто оголошувати міжнародний архітектурний конкурс для цього проекту. Варто розглянути всі можливі варіанти різних архітекторів. Ми нещодавно провели архітектурний конкурс на будівництво торгового центру з готельним блоком по вул. Дорошенка. Отримали понад 70 конкурсних робіт. Архітектори спраглі до таких проектів, і нам варто залучати свіжі думки та ідеї», — зазначив мер.

фото: Роман Балук

Підприємство «Галімпекс — Склодзеркальний завод» — потужне конкурентоспроможне підприємство, засноване у 1946 році. За майже 70 років були виготовлені сотні мільйонів різнокольорових куль-прикрас для ялинок.

У 1993 році підприємство перейшло у приватну власність та почало поставляти свою продукцію у такі держави як Німеччина, Австрія, Франція, Італія, Голландія, Велика Британія, Литва, Латвія, США, Канади.

Іграшки виготовляють як традиційно, так і за сучасними технологіями, з великою різноманітністю форм, розмірів і декорів. Зокрема, новорічні іграшки розписують вручну.

Завод виготовляє понад 100 видів інтер'єрних дзеркал сучасного дизайну. У виробництві використовується високоякісне вологостійке дзеркало.

Склодзеркальний цех надає такі послуги як:

• обробка скла та дзеркала;
  • матування скла та дзеркала;
  • тонування скла;
  • свердління отворів;
  • порізка скла та дзеркала;
  • виготовлення гартованого скла під замовлення.

Продукція склодзеркального цеху:

• скло листове;