За сьогодні на «Гарячу лінію міста» надійшло 500 звернень від підприємців і здійснено 50 виїздів на місця

• 14.11.2020, 22:20
  • Христина Процак
Сьогодні і завтра у Львові в робочому режимі працюють юридичний департамент ЛМР та Центр підтримки підприємництва для надання консультацій мешканцям щодо роботи суб'єктів підприємницької діяльності у вихідні дні. Як повідомив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку, станом на 22.00 год на «Гарячу лінію міста» надійшло 500 звернень від підприємців та здійснено 50 виїздів за викликом.

«Перша робоча субота минає. Сьогодні в Центрі підтримки підприємництва працювали 50 наших консультантів та юристів. Опрацювали сотні дзвінків, зробили 50 виїздів на місця, де була потрібна юридична допомога. Дякую всім, хто був сьогодні з нами!

Щодо дій поліції. Нічого особистого, ви робите свою роботу, а ми свою.

У нас є достатньо підстав, щоб всі сьогоднішні протоколи оскаржити в суді і визнати їх недійсними.

Друзі підприємці, чиїх протоколів у нас немає, будь ласка, залишіть їх у нашому Центрі в міській раді. Будемо допомагати оскаржувати. Телефонуйте на 15−80″, — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, з 08.00 год ранку в мерії працювали фахівці, які консультували підприємців щодо роботи в умовах карантину та виконання рішення виконавчого комітету Львівської міської ради про оголошення робочих днів. Відтак, «Гаряча лінія міста» за номером 15−80 приймала дзвінки, а працівники юридичного департаменту та департаменту економічного розвитку надавали консультації. Також в мерії створені окремі мобільні бригади, які оперативно виїжджали на виклики підприємців.

Як повідомляв Андрій Москаленко, з 08.00 год і до 10.00 год в основному були звернення від підприємців щодо того, чи можуть вони працювати, і якщо так, то на основі яких правових документів. Після 10.00 год звернення стосувалися консультацій з юристами як поводитися, коли приходить поліція з перевіркою, або ж називали конкретні ситуації, які вже виникали.

«Завтра усі наші служби також будуть працювати цілий день, аби надавати консультації та правову допомогу підприємцям. За потреби — будемо виїжджати на місце, щоб врегульовувати ситуацію. Телефонувати підприємці можуть з 8 год ранку за номером 15−80», — розповів Андрій Москаленко.

Нагадаємо, заклади культури, спорту та бізнесу у Львові працюють цими вихідними. Таке рішення вчора прийняв виконавчий комітет Львівської міської ради, який визнав суботи та неділі до кінця листопада робочими днями, за умови дотримання протиепідемічних заходів. Як акцентував міський голова Львова Андрій Садовий, рішення уряду про локдаун вихідного дня наносить велику шкоду малому та середньому бізнесу, закладам культури та спорту, — лише впродовж 14 та 15 листопада вони могли б недоотримати близько 50 млн грн. За його словами, прийняте рішення уряду про забору працювати на вихідних стосується життя й безпеки 50 тисяч родин у Львові.

Відтак, упродовж вихідних близько 50 юристів мерії консулюють підприємців.

До слова, цими вихідними у Львові працює Гаряча лінія міста та Центр підтримки підприємництва за телефоном 1580, де консультують представників бізнесу в разі виникнення непорозумінь. Також місто сформувало мобільні юридичні групи, які надають оперативну допомогу.