Сесія погодила запозичення до бюджету у рамках надзвичайного «Пакету солідарності»

  • 20.05.2021, 13:07
  • Пресслужба ЛМР
Сьогодні, 20 травня, на засіданні сесії Львівської міської ради розглянули та підтримали здійснення запозичення до бюджету Львівської міської територіальної громади у 2021 році та затвердження Кредитного договору між Львівською міською радою та ЄБРР.

фото: Маркіян Лисейко

«Ми вчора підписали кредитний договір з Європейським банком реконструкції та розвитку. Договір на 22 млн євро. ЄБРР надає кредит в сумі 10 млн євро і, відповідно Європейський фонд сталого розвитку вперше надає кредит 12 млн грн. Відсоткова ставка зменшена до 2,1%. Це є дуже добрі умови. Ми зможемо підтримати найбільші наші комунальні підприємства, які є учасниками кредитних проєктів з Європейським банком реконструкції і розвитку», - доповіла директорка департаменту економічного розвитку Ірина Кулинич.

Додамо, що мета запозичення: залучення коштів для фінансування бюджету розвитку Львівської міської територіальної громади, що використовуються для створення, приросту чи оновлення стратегічних об’єктів довготривалого користування або об’єктів, котрі забезпечують виконання завдань міської ради, скерованих на задоволення інтересів мешканців Львівської міської територіальної громади, зокрема на залучення інвестицій у сфері розвитку та підтримки комунальних підприємств, здійснення заходів з підтримки ліквідності та рефінансування існуючих клієнтів Європейського банку реконструкції та розвитку - комунальних підприємств ЛКП “Львівелектротранс“, ЛКП “Львівавтодор“, ЛМКП “Львівводоканал“, ЛМКП “Львівтеплоенерго“ та ЛКП “Зелене місто“ з метою пом’якшення впливу кризи COVID-19 у рамках «Пакета солідарності».

«Вчора ми мали багато гостей. Був представник Європейського банку, багато представників європейських фундацій. Це важливо, що ми маємо таку можливість, бо держава Україна такої можливості не має, а до Львова є довіра», - додав мер.

Нагадаємо, що Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейський Союз (ЄС) об’єднують зусилля для надання екстреної підтримки місту Львову, з метою забезпечення безперебійного надання життєво важливих послуг в цьому найбільшому місті Західної України, незважаючи на потужний негативний вплив пандемії коронавірусу. ЄБРР надає кредит 10 млн євро ключовим провайдерам комунальних послуг і готовий надати ще 12 млн євро залежно від потреб міста, яке є давнім клієнтом Банку. ЄС підтримує цей кредит гарантією від першої втрати через Європейський фонд сталого розвитку (EFSD), призначенням якого є підтримка інвестицій у сталий розвиток у країнах сусідства ЄС.