У 2021 році мерія здійснить внутрішнє запозичення до бюджету на суму 390 млн грн

  • 20.05.2021, 13:57
  • Пресслужба ЛМР
Сьогодні, 20 травня, на засіданні сесії Львівської міської ради погодили здійснення запозичення до бюджету Львівської міської територіальної громади у 2021 році, з метою залучення кредитних коштів для фінансування бюджету розвитку Львівської міської територіальної громади.

фото: Маркіян Лисейко

«Пропонується здійснити у 2021 році внутрішні запозичення до бюджету Львівської МТГ на суму 390 млн грн. Насамперед мета запозичень – залучення коштів до фінансування бюджету розвитку Львівської МТГ. Пропонується відкрити кредитні лінії у двох державних банках – в «Укргазбанку» на суму 220 млн грн і в «Укрексімбанку» на суму 170 млн грн. У відповідний проєкт ухвали ми вносимо технічні правки, відповідно до скерованих листів банків. Відсотки пропонуються відповідно до ставки Національного банку України, плюс маржа і розмір відсотків річних не більше 17%», - доповіла директорка департаменту економічного розвитку Ірина Кулинич.

«За квітень ми маємо виконання бюджету 101,4%, а загалом за 1 квартал нема виконання. Реверсна дотація вирівнювання забирає 750 млн грн з нашого бюджету цього року, а вона рахується за показниками 2019 року. Але це не чесно. Це складна ситуація.

У нас один з пріоритетів – це питання транспорту. Багато підприємств хотіли б мати такі відносини з банками, як має Львів. Ми повинні балансувати. Прийняв Кабмін рішення, що за газ треба платити наперед, а де ці 200 млн грн взяти, якщо ми це не планували? Сьогодні буде нарада, всі мери міст будуть говорити, що це робити не можна. COVID-19 вдарив по усіх. 600 млн грн ми недобрали торік до бюджету. Якби держава у нас не забрила 751 млн грн, то ми б не мали потреби у цих запозиченнях. У ці складні часи місто має знаходити усі можливі варіанти. Таких можливостей, які отримує Львів, не отримує жодне інше місто в Україні», - прокоментував мер Львова.

Відтак, за відповідну ухвалу із правками проголосувало 44 депутати.