Підтримка бізнесу для ветеранів і підприємців: мерія запровадить нові ваучери

• 03.07.2023, 15:45
  • Пресслужба ЛМР
У Львівській міській раді розширюють програму ваучерної підтримки. Тепер з’явиться ще два види ваучерів: бізнес-ваучер для ветеранів, ветеранок, їхніх дружин та чоловіків і інвестиційний ваучер на проєкти подвійного призначення.

Фото виробництва ілюстративне. Автор - Роман Балук.

За словами першого заступника міського голови Львова Андрія Москаленка, питання про додаткові ваучери винесуть на розгляд сесії Львівської міської ради.

Бізнес-ваучер надаватимуть на конкурсних засадах згідно з Положенням про ваучерну підтримку суб’єктів малого та середнього підприємництва у розмірі, що не перевищує 300 тис. грн.

Ваучер може бути використаний на:

• придбання обладнання, сировини, матеріалів, комплектуючих;

• оренду приміщення та транспортних засобів, необхідних для реалізації свого бізнес-проєкту;

• закупівлю ліцензійного програмного забезпечення;

• навчання та консультації з питань започаткування та ведення бізнесу.

Для отримання бізнес-ваучера заявнику слід буде подати на розгляд конкурсної комісії такі документи:

• заяву згідно з додатком 3 до Положення про ваучерну підтримку суб’єктів малого та середнього підприємництва;

• проєкт розвитку бізнесу згідно з аплікаційною формою (додаток 4 до Положення про ваучерну підтримку суб’єктів малого та середнього підприємництва);

• копію посвідчення учасника бойових дій або копію свідоцтва про одруження (для дружин/чоловіків).

Інвестиційний ваучер на проєкти подвійного призначення надаватимуть підприємствам, які займаються розробкою, створенням, впровадженням та реалізацією інноваційної продукції з подвійним призначенням у сфері охорони здоров’я, безпеки та оборони.

Ваучер може бути використаний на:

• придбання устаткування та обладнання, машин та механізмів, інших технологічних засобів, які задіяні у виробничому процесі;

• придбання сировини, комплектуючих та будівельних матеріалів;

• оновлення та розширення матеріально-технічної бази підприємства;

• придбання та/або оренда нерухомого майна (виробничих площ, складських приміщень).

«Загалом за 2021, 2022 та 5 місяців 2023 року за програмою ваучерів бізнес отримав допомогу на суму 24,4 млн грн. Дякуємо департаменту економічного розвитку, бізнес-середовищу та колегам-депутатам за долучення до розробки програми», – зазначив Андрій Москаленко.

ВАУЧЕРИ