30 ветеранів та їх дружин отримають від Львова до 300 тисяч гривень на розвиток власного бізнесу (відео)

  • 13.11.2023, 13:23
  • Пресслужба ЛМР
Бізнес-ваучери від Львівської міської ради отримали сьогодні 19 ветеранів та 11 дружин ветеранів зі Львова. Це фінансова допомога до 300 тисяч гривень на розвиток власного бізнесу. Сьогодні відповідні сертифікати вручили у мерії Львова.

фото Романа Балука для Львівської міської ради

«Цього року ми започаткували ініціативу підтримки локального бізнесу, який, власне, вибудовується людьми, які пройшли війну – це або військові, або родичі військових. Це надзвичайно важливо, тому що це дає впевненість у своєму завтрашньому дні. І, думаю, було би правильно, щоби ми з вами через півроку зустрілися і побачили, як працює і розвивається ваш бізнес», - зазначив мер Львова Андрій Садовий.

Прийом заявок на отримання бізнес-ваучерів від Львівської міської ради тривав близько 2 місяців. Переможцями стали 30 учасників з такими бізнес-ініціативами, як: волонтерське СТО, ательє, студія фотозйомки, кав’ярня, піцерія, салон краси, зоомагазин, свиноферма, ветеринарна клініка, екоініціативи, медичні послуги та навіть реабілітаційний центр для ветеранів. Серед них, зокрема, ветеран війни Назар Олексюк, який після повернення до цивільного життя започаткував власну справу – відкрив зоомагазин «Шалені мопси».

«До війни я займався зовсім іншою діяльністю – був адвокатом. У перші дні війни був призваний до лав Збройних сил України. Воював рік, отримав низку поранень і за станом здоров’я був звільнений з військової служби. Повернувшись до цивільного життя, вирішив кардинально змінити свою діяльність і займатись зообізнесом, зокрема торгівлею товарами для домашніх тварин. У червні знайшов приміщення і відкрив магазин у Львові на вулиці Антоновича. Почав розвивати справу, виникло багато ідей, тому звернувся з документами на отримання ваучеру, який мені Львівська міська рада надала, за що я дуже вдячний.

Загалом від моменту подачі документів до моменту отримання ваучера – 10 днів. Це чудово, враховуючи, яка в нас в Україні бюрократична буває тяганина.

Чому зоомагазин? На це дуже сильно вплинуло те, що я побачив на війні. Там дуже багато людей лишали собак. Я раніше ніколи не бачив, як сильно домашні тварини, особливо собаки, реагують на війну і обстріли. Для них це ще важче, ніж для людини. Ми цих собак прихищали, ними опікувалися, ми вивозили їх звідти. Тобто це дуже сильно вплинуло. Ну і ще не варто забувати, що є канотерапія – лікування людей, які отримали поранення в зоні бойових дій, особливо контузію, з допомогою собак. Я, зокрема, отримував такі контузії, і мені мій собака помагає. Тому я вирішив, що цьому треба приділити більшої уваги, це дуже актуально, у Львові дуже багато домашніх тварин», - розповів ветеран Назар Олексюк.

  Нагадаємо, бізнес-ваучер можна використати на придбання обладнання, сировини, матеріалів, комплектуючих; оренду приміщення та транспортних засобів, необхідних для реалізації свого бізнес-проєкту; закупівлю ліцензійного програмного забезпечення; навчання та консультації з питань започаткування та ведення бізнесу.

У вересні Львівська міська рада підтримала перші 6 бізнес-проєктів ветеранів та їх дружин чи чоловіків. А загалом Львівська міська рада пропонує 12 ваучерів для допомоги підприємцям. Більше про ваучерну допомогу малим та середнім підприємцям, яку надає місто під час воєнного стану, можна дізнатися за посиланням.

відео Андрія Андруха для Львівської міської ради

фото Романа Балука для Львівської міської ради