Управління ІТ прозвітувало про цьогорічну діяльність: е-освіта, інновації, е-послуги, популяризація е-врядування

Учора, 26 грудня, управління ІТ департаменту розвитку Львівської міської ради прозвітувало про діяльність за 2017 рік. Основними напрямами їх діяльності була е-освіта, інновації, е-послуги та популяризація ІТ та е-врядування.

Для того, аби зрозуміти, як ІТ-індустрія впливає на розвиток Львова, було проведено дослідження, в ході якого майже 80% респондентів були переконані, що ІТ-індустрія повинна бути одним із стратегічних напрямків розвитку Львова.

Впродовж 2017 року ІТ управління активно працювало у межах проекту Розумний мікрорайон «Наукова». Це тестовий майданчик, де впроваджено смарт-технології та інноваційні підходи в різних галузях: культура, освіта, благоустрій тощо. За результатами інтернет-голосування, проведеного в листопаді 2016 року, переможцем стала громада мікрорайону «Наукова».

Реалізовані проекти у межах цього мікрорайону:

 • Лінгафонні кабінети;
 • Інтерактивні дошки;
 • Тестування VR;
 • Ігрова розмітка бруківкою;
 • Мультимедійна та комп’ютерна техніка;
 • Інтерактивний шаховий клас;
 • Темна сенсорна кімната;
 • Кімната Монтессорі;
 • Інтерактивний клас сольфеджіо;
 • Інтерактивний читальний зал.

Також управління ІТ цьогоріч провело 4 конференції Е-освіти. Про зміни в освіті міста та роль сучасних технологій цьогоріч встигли поговорити з майже 400 освітянами, представниками ІТ-галузі, ГО та ЗМІ. Учасники дізнавалися про можливості мультибордів, дискутували, ділилися досвідом, обговорювали цікаві інноваційні рішення та підходи до навчання. Серед спікерів були команда дослідників Антарктики, Ірина Подоляк, Пауль Пшенічка, Лілія Боровець, Антон Скрипник Іван Примаченко, Лілія Мудрик, Олексій Молчановський, Зеновій Верес, представники EdEra та інші.

Конференції відбулись: 

 • 16 лютого - компанія SoftServe, 120 учасників
 • 13 березня - компанія Symphony Solutions, 70 учасників
 • 25 квітня - компанія Eleks, 100 учасників
 • 27 жовтня - компанія Lohika, 80 учасників

Цьогоріч спільно з IT Education Academy - всеукраїнським навчальним проектом, за підтримки управління освіти Львівської міської ради та Централізованої бібліотечної системи для дорослих міста Львова, було проведено навчання з основ комп’ютерної грамотності для освітян - Вікно можливостей. Впродовж липня, за підтримки центру надання послуг учасникам бойових дій та ГО “Юридична сотня”, провели опитування для з’ясування потреб та побажань щодо навчальних курсів. Бажання навчатись виявили понад 100 учасників бойових дій. Впродовж серпня-жовтня 4 групи учасників АТО навчалися на курсі «Основи web-розробки», який проводив професійний викладач Logos IT Academy.

Традиційний захід «Година коду» цьогоріч залучив 102 школи, 200 менторів та 17674 учні. Цей захід має на меті популяризувати інформаційні технології та продемонструвати, що кожен може навчитись основ кодування незалежно від віку, соціального стану чи знань. Цього року тиждень інформатики припадав на 4-10 грудня і вже вдруге за підтримки Львівської міської ради та MakerSpace Lviv понад 100 львівських шкіл та більше 200 менторів долучилися до всесвітньої акції. У кожній школі-учасниці відбулися заняття з програмування під дбайливим керівництвом вчителів та менторів-розробників відомих ігор, власників і менеджерів ІТ-компаній, талановитих програмістів і бізнесменів.

 Нещодавно управління ІТ провело Форум інноваційної освіти INED, де взяло участь 200 освітян, 30 спікерів, було проведено 20 майстер-класів, панельні дискусії, виставку освітніх інновацій, екскурсії. Це подія для активних освітян – директорів та вчителів шкіл з усієї України. Форум присвячений переосмисленню ролі вчителів, учнів, батьків, громади та їх взаємодії. На заході освітяни могли познайомитись та обмінятись досвідом з успішними колегами, краще підготуватися до змін у системі освіти, дізнатися більше про закордонний підхід, поділитися своїми думками і напрацюваннями.

На початку квітня цього року було запушено оновлений Особистий кабінет мешканця, де значно розширено функціонал. Портал містить 112 адміністративних послуг, які можна подати онлайн. З часу запуску замовлено більше 400 послуг та зареєстровано близько 2 тис. користувачів. Також у співпраці з управлінням інформаційних послуг розроблено технічне завдання додатку для ЦНАПу. Досягнуто домовленість з програмою «Інтернет речей» Національного університету «Львівська політехніка» про розробку додатку в рамках студентського проекту. Отримано перші візуалізації та результати. У додатку можна переглянути стан черги, записатися на прийом до посадовця, записатися до ЦНАПу, перевірити стан виконання звернення, залишити відгук, переглянути реєстр послуг та скористатися онлайн підтримкою.

Як зазначили під час звіту, спільно з ГО «Екологічні ініціативи» було розроблено концепцію електромобільності Львова. Метою концепції є покращення екологічної ситуації в місті шляхом створення сприятливих умов для збільшення відсотку використання мешканцями міста, публічними структурами, організаціями та комерційними підприємствами  транспортних засобів на електричних двигунах із поступовим зменшенням використання автомобілів із ДВЗ, розвиток розгалуженої мережі зарядних станцій для електромобілів.

З метою популяризації ІТ та е-врядування цьогоріч було проведено ряд заходів, зокрема реалізовано проект «Платформа міста», де презентували інноваційні проекти в рамках Smart City у Львові, залучали та спонукали містян до активної участі, зауважень, критики та ідей, щоб зрозуміти, наскільки те чи інше нововведення потрібно жителям Львова.

Також цьогоріч 6-8 жовтня було організовано ідеатон для студентів львівських ВНЗ. Захід відбувався за участі експертів (від посадовців, юристів до дизайнерів та ІТ), за допомогою яких кожна команда змогла знайти ІТ-рішення однієї з не ІТ-проблем. Переможцями стали студенти напрямку «Інтернет речей» НУ ЛП з проектом «Clean City».

Ще однією дуже важливою подією цьогоріч стало проведення Форуму е-врядування, який відбувався втретє. Форум електронного урядування 451Е присвячений питанням розвитку та впровадження електронного урядування в Україні та світі.  Цьогорічний форум відбувався на незвичній локації - заводі «РЕМА», який зараз перебуває на стадії ревіталізації.

На завершення начальник управління ІТ Марта Романяк озвучила плани управління на 2018 рік. Серед запланованого реалізація проектів у сфері е-послуг (особистий кабінет мешканця 3.0; сервіс інформування мешканців; інфраструктурний портал; Mobile ID), е-освіті (освітній портал; VR; лінгафонні кабінети; STEAM); е-культурі (е-бібліотеки; 3D-арт), е-інфраструктурі (освітлення; електронне табло на зупинках громадського транспорту; безпека міста), а також ще ряд заходів, у яких можна буде взяти участь вже у наступному році: Форум 451 Е; Форум INED; Година коду; конференції е-освіти; турнір з кіберспорту.