Підсумки 2017: відкрита влада

  • 05.01.2018, 10:10
  • Романа Куць
Львів – це перше українське місто, яке приєдналося до Міжнародної хартії відкритих даних. У нас функціонує Портал відкритих даних, де опубліковано понад 380 наборів відкритих даних, Геопортал Львова, «Панель міста», Особистий кабінет мешканця; працює «Гаряча лінія міста», ЦНАПи у всіх районах Львова та є ряд інших можливостей та пропозицій, які дають змогу робити владу міста відкритою. Подаємо короткий дайджест цьогорічних подій та проектів, які зробили владу ще більш доступною.

Міжнародна хартія відкритих даних.

Львів став першим українським містом, яке приєдналось до Міжнародної хартії відкритих даних.

Портал відкритих даних.

Портал відкритих даних Львова (http://opendata.city-adm.lviv.ua/) – відкрита платформа, де опубліковано понад 380 наборів відкритих даних та створено кабінети для 94 організації-розпорядника даних. Щомісяця Портал відвідує близько 1200 користувачів.

Панель міста.

На порталі «Панель міста» (http://dashboard.city-adm.lviv.ua/) були оновлені показники за 2016 рік. Зараз усі охочі можуть ознайомитись з основними показниками розвитку міста в динаміці з 2010 до 2016 року. Протягом січня-листопада 2017 року сайт відвідало 6 тис. користувачів.

Геопортал Львова. 

Геопортал міста Львова (https://map.city-adm.lviv.ua/) містить 56 картографічних шарів у 17 категоріях та 12 тематичних збірок. Загальна кількість картографічних об'єктів становить більше 120 тис. Сайт відвідало понад 10 тис. користувачів.

Перше місце за прозорість.

Львів посів перше місце у рейтингу прозорості міст України згідно з даними Transparency International Україна У межах Open Data Forum команда проекту «Відкриті дані Львова» отримала першість в категорії Open Data City Award за найвищі стандарти публікації відкритих даних міськими органами управління.

Особистий кабінет мешканця.

Оновлений «Особистий кабінет мешканця» містить 112 послуг Львівської міської ради. З часу оновлення надано більше 400 послуг, зареєстровано близько 2 тис нових користувачів.

Всі послуги – в одному центрі.

Для мешканців Франківського району на вул. Ген. Чупринки, 85 та мікрорайону Рясне на вул. Шевченка, 374 відкрили нові Центри надання адміністративних послуг. Ведуться роботи зі створення ЦНАП в смт. Брюховичі, планують відкрити офіси також в смт. Рудно та м. Винники. Загалом ЦНАП надає 424 адміністративні послуги, офіси працюють в кожному районі Львова, і мешканці можуть оплатити будь-яку послугу ЦНАП онлайн. 

Модернізована «Гаряча лінія міста».

Влітку кол-центр повністю перейшов на нове програмне забезпечення, яке дозволило якісно організувати прийом звернень і їх виконання. Працює окремий портал 15-80 http://1580.lviv.ua/, на якому можна дізнатись актуальну інформацію від служб міста про проведення аварійних чи ремонтних робіт. Короткий номер 1580 став доступним з мобільного для абонентів операторів «Vodafone», «Лайфселл» та «Київстар». Зараз на «Гарячу лінію міста» надходить щомісячно 60% дзвінків з мобільного.

Роботу молоді.

У рамках програми «Перший кар’єрний крок», близько 400 осіб пройшли стажування у міській раді Львова, з них майже 30% працевлаштовані. В рамках «Lviv Young Project» було реалізовано 7 студентських проектів, участь у програмі взяли 80 студентів. Відвідано 6 ярмарків кар’єри та молодіжних проектів. Було проведено понад 50 тренінгів та майстер-класів. 

Е-петиції.

Львів долучився до Єдиної системи місцевих петицій. Мешканці можуть реєструвати свої звернення, пропозиції та вимоги до посадовців і депутатів міськради. У Львові на платформі e-dem.in.ua подано більш, ніж 50 електронних петицій. З них 2 петиції назбирали понад 500 голосів. Ідентифікація особи, з метою уникнення накруток, тепер здійснюється через систему BankID.

Стратегія прориву.

19 липня відбулось підписання меморандуму щодо співпраці з розробки стратегії прориву міста Львова до 2027 року. Візія стратегії прориву міста Львова до 2027: місто гідного життя, базованого на довірі, чесності, взаємоповазі та взаємодії, що веде до добробуту, самореалізації та суспільного блага через розвиток креативності - творення нових ідей і знань та їх впровадження.