Львівська мерія однією з перших розробила Кодекс етичної поведінки посадовців

• 30.08.2019, 12:00
  • Соломія Григор’єва
Сьогодні, 30 серпня, на засідання виконкому розглянули питання про затвердження Кодексу етичної поведінки посадових осіб та працівників виконавчих органів Львівської міської ради, її установ, організацій та комунальних підприємств. Проте голосування за нього перенесли, адже міський голова Львова Андрій Садовий закликав громаду долучитись до його створення. Мешканців, громадських активістів, депутатів запрошують подавати свої пропозиції до розробленого Кодексу.

«В мене є питання до представників преси, чи ви мали можливість ознайомитись з проектом відповідного положення? Треба на цьому положенні зробити особливий акцент, щоб усі дали свої зауваження і наступного тижня ми розглянемо це на виконкомі. Якщо ми зараз це питання проголосуємо, щоб потім не було дискусій, що хтось не знав чи не бачив. Це важливе рішення для громади міста, цей кодекс критично важливий, щоб максимально всі долучились і тоді ми винесемо на голосування. Цей кодекс розробляли представники, в тому числі, і громадського сектору. Важливо, щоб документ був досконалий. Пропоную перенести його на наступний тиждень», — сказав мер Львова.

Додамо, із Кодексом етичної поведінки посадовців можна ознайомитись на сайті Львівської міської ради.

«Цей Кодекс розроблений для урядників місцевого самоврядування. Це є спілкування, багато нюансів, які можна розтлумачити простим прикладом. Пригадую, коли почав працювати міським головою, ми ввели таке правило, що коли ви телефонуєте в мерію, то урядник має сказати: „Доброго дня. Мене звати так-то. Чим можу допомогти?“. Тому ми повинні розуміти, що живемо у 21 столітті і спілкування з людьми є критично важливим. Також важлива етичність спілкування. Розумію, що дуже часто є люди, які мають професію конфліктувати, розумію, що сьогодні багато криміналітету створили громадські організації і імітують громадську діяльність. Це є, але це жодним чином не скасовує необхідність урядників в місті мати повагу та пошану до усіх мешканців і робити свою роботу якісно», — додав Андрій Садовий.

Інформаційна довідка до рішення виконавчого комітету

З метою встановити та запровадити морально-етичні принципи, а також єдині норми і правила поведінки посадових осіб та працівників виконавчих органів Львівської міської ради, комунальних підприємств, установ та організацій, які гідно виконують свої службові обов’язки, забезпечуючи авторитет, довіру і повагу мешканців міста до міської ради.

Зважаючи на світову практику створення кодифікації норм етичної поведінки для службовців та на виконання розпорядження міського голови № 457 від 07.09.2018 було створено робочу групу з розробки Кодексу етичної поведінки посадових осіб Львівської міської ради та працівників її комунальних підприємств, до складу якої увійшли посадові особи та представники громадськості. За результатом своєї діяльності, зазначеною робочою групою було напрацьовано структуру проекту та визначено головні акценти, на яких має ґрунтуватись Кодекс етичної поведінки.

До створення проекту Кодексу були залучені доктор наук з державного управління, професор Марія Рудакевич, міжнародний експерт із питань запобігання корупції організації «Governance and Integrity» Франс Гередтс. Проект отримав позитивні відгуки від експертів громадської організації Центр «Ейдос».

Вже саме створення Кодексу етичної поведінки, ознайомлення посадових осіб та інших працівників з його змістом і його обговорення мають превентивний ефект, також, це є одним із кроків до побудови системи доброчесності в структурі виконавчих органів Львівської міської ради, її комунальних підприємств, установ та організацій, яка передбачає три складові: запобігання порушенням, покарання за здійснені порушення та моральні судження.

Крім того, прийняття та імплементація норм зазначеного Кодексу допоможе м. Львову піднятись у Рейтингу прозорості 100 найбільших міст України, що формується громадською організацією Transparency International Україна.

Зважаючи на вищенаведену інформацію, на розгляд виконавчого комітету пропонується рішення «Про затвердження Кодексу етичної поведінки посадових осіб та інших працівників виконавчих органів Львівської міської ради, її установ, організацій та комунальних підприємств».

кодекс

відео: Андрій Андрух