На території Львова та області з 00.00 год 24 березня введено режим надзвичайної ситуації

• 23.03.2020, 22:01
  • Галина Пелих
Відповідно до рішення обласної комісії з питань ТЕБ і НС, з 00.00 год 24 березня у Львові та області введено режим надзвичайної ситуації. Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

Джерело інфографіки – МВС України

«УВАГА! З 00.00 год 24 березня у Львові та області введено режим надзвичайної ситуації. Відповідно до рішення обласної комісії з питань ТЕБ і НС.

Головне питання: чи працюватимуть завтра підприємства, які працювали сьогодні? Відповідь: так працюватимуть! Рішення про закриття ніхто не приймав.

Більше деталей згодом", — повідомив мер Львова у себе на сторінці у мережі Facebook.

Як пояснили в юридичному департаменті ЛМР, закон визначає поняття надзвичайна ситуація, як обстановку на окремій території, за якої порушуються нормальні умови життя населення.

«Не слід плутати надзвичайну ситуацію з надзвичайним станом, який є особливим правовим режимом та означає додаткові повноваження для органів влади і низку обмежень конституційних прав людей.

Отже, оголошення надзвичайної ситуації на території області, в тому числі й міста Львова, по суті є підтвердженням того стану, в якому існує Львівщина на сьогодні, і не внесе якихось особливих коректив в процес життєдіяльності міста.

Міська влада робила і робить все для того, щоб захистити своїх мешканців від коронавірусу. При цьому просимо усіх бути свідомими та відповідальними і дотримуватися усіх заходів безпеки для убезпечення себе і своїх рідних", — наголосила Гелена Пайонкевич, директорка юридичного департаменту ЛМР.

Що має і може робити влада під час надзвичайної ситуації

Роботи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, які можуть впливати на життя людей в часи пандемії вірусу:

• надання екстреної медичної допомоги постраждалим і транспортування їх до закладів охорони здоров'я;
  • евакуація або відселення постраждалих;
  • санітарна обробка населення та спеціальна обробка одягу, техніки, обладнання, засобів захисту, будівель, споруд і територій, які були заражені;
  • надання медичної допомоги постраждалим, здійснення санітарно-протиепідемічних заходів, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення;
  • запровадження обмежувальних заходів, обсервації та карантину;
  • надання психологічної та матеріальної допомоги постраждалим, проведення їх медико-психологічної реабілітації;
  • забезпечення громадського порядку;
  • соціальний захист постраждалих.

Влада має створювати і підтримувати мінімально необхідні умови для збереження життя і здоров'я населення в зоні надзвичайної ситуації. Зокрема, йдеться про забезпечення населення водою, продуктами харчування, предметами першої необхідності, виробами медичного призначення та ліками, комунально-побутовими послугами, а також транспортним та інформаційним забезпеченням.

«Сьогодні приблизно о 20.30 год обласна комісія з надзвичайних ситуацій запровадила на території області та Львова режим надзвичайної ситуації (вступає в дію сьогодні вночі о 00:01).

Хотів би коротко дати роз`яснення, що це означає для мешканців Львова.

Треба відрізняти надзвичайну ситуацію від надзвичайного стану, який означає низку обмежень конституційних прав людей (надзвичайний стан може бути введений лише Указом Президента та окремим рішенням Верховної Ради).

Оголошення надзвичайної ситуації на території області та Львова лише підтверджує той стан, в якому існує Львів сьогодні. Життєдіяльність міста не зазнає особливих змін.

Що має і може робити влада під час надзвичайної ситуації:

-️ надання екстреної медичної допомоги постраждалим і транспортування їх до медичних закладів;

️ -здійснення санітарно-протиепідемічних заходів;

️ -запровадження обмежувальних заходів, обсервації та карантину;

️- надання психологічної та матеріальної допомоги постраждалим;

-️ забезпечення громадського порядку;

-️ соціальний захист постраждалих.

Влада має забезпечувати умови для життя і здоров'я населення: вода, продукти харчування, предмети першої необхідності, ліки, комунальні послуги, транспорт тощо.

Будьте свідомими та відповідальними! Дотримуйтесь карантину, бережіть себе та своїх рідних", — повідомив міський голова Львова.