Вхід у торгові заклади — лише у масках, також на вході мають бути дезінфікуючі засоби і можливість купити маски, — з онлайн-зустрічі мера з керівниками великих торгових мереж

• 01.04.2020, 14:52
  • Пресслужба ЛМР
У Львові частково змінили правила відвідування торгових закладів, доповнивши їх вимогами щодо забезпечення на вході у заклади дезінфікуючих засобів. Також відтепер усі торгові мережі мешканці та гості міста зможуть відвідувати лише у масках. Торгові мережі мають подбати про розміщення точок продажу масок. Також мер Львова наголосив, що торгові мережі у Львові в більшості дотримуються усіх вимог та правил роботи під час карантину, зокрема, у магазинах «Арсен» також усунуто недоліки, на які скаржились відвідувачі.

фото: Роман Балук

Міський голова запропонував торговим мережам провести експрес-тестування усіх працівників, які контактують з людьми, зокрема, касирів, продавців залу тощо.

фото: Роман Балук

«Від завтра кожна людина, яка заходить в супермаркет, аптеку чи громадський транспорт, повинна мати маску. Важливо, щоб продумати можливість провітрювання залів природнім шляхом. Також є пропозиція, щоб магазини забезпечили можливість купити маску у приміщенні тим людям, які заходять в зали. Також важливо дотримуватись дистанції та усіх тих протоколів, які прописані. Якщо ми будемо бачити порушення, будемо жорстко реагувати», — сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Мер запропонував, що місто може надати допомогу медиками, які проведуть працівникам мереж експрес-тести, але самі тести мережі мають купити самостійно.

фото: Роман Балук

«Тести, які ми маємо, ми купуємо найперше для працівників, що забезпечують життєдіяльність міста.

Важливо, аби усі мережі забезпечили можливість продажу масок у себе у магазинах, але ціни повинні бути адекватними", — додав мер Львова.

Сергій Кіраль розповів, що у США та Німеччині торгові мережі захисні маски роздають своїм відвідувачам безкоштовно.

«Ми так будемо робити у своїх поліклініках та лікарнях — якщо людина прийде без маски і не буде мати можливості її купити, то медичний заклад надасть таку можливість», — додав мер Львова Андрій Садовий.

Також прозвучала ідея, аби на вході в магазини розміщувати одноразові рукавички для відвідувачів, окрім антисептичних засобів та масок.

«Ідея хороша, безпеки забагато не буває», — додав мер Львова.

Також мер зазначив, що торгова мережа «Арсен» виправила усі зауваження, які були до магазинів щодо дотримання умов роботи під час карантину.

«Є пропозиція розглянути можливість вимірювати відвідувачам закладів температуру. Така практика є в багатьох містах», — сказала Ірина Кулинич.

Керівники закладів також розповіли, що по мережах постійно проводяться перевірки, наразі проблемних питань не було, штрафування також.

«На жаль, картина по таких малих продуктових магазинах трохи гірша, там є порушення, але нам важливо, щоб вони зберегли робочі місця і вийшли з карантину з мінімальними втратами, тому ми будемо разом думати, як допомогти. У світі є практика, коли великі мережі долучаються і допомагають меншим магазинам, які біля дому. Можна таку практику ввести у нас», — запропонував Сергій Кіраль.

Також обговорили питання розвезення працівників торгових мереж та запровадження спеціальних маршрутів для довезення працівників.

«Є складна ситуація з приватними перевізниками, нам громадський транспорт треба буде дуже серйозно дотувати, бо виручка впала, але транспорт курсує, бо треба забезпечувати довезення медиків, комунальників та інших категорій», — додав мер Львова.

Вікторія Довжик розповіла, що наші львівські фірми почали виготовляти захисні костюми, які торгові мережі також могли б закупити для касирів, адже такі костюми є водонепроникними. Орієнтовна вартість одного костюма від 400 до 600 грн. «Це був би додатковий захист для ваших працівників», — сказала Вікторія Довжик.

«Мені важливо, щоб супермаркети, які працюють у Львові, були лідерами в Україні і показували приклад», — зазначив мер міста.

відео: Андрій Андрух