«Ми не можемо ізолюватись, треба просто берегтися», — Андрій Садовий про послаблення карантину

• 25.06.2020, 10:53
  • Пресслужба ЛМР
Мер Львова Андрій Садовий у ранковому ефірі на радіо «Львівська хвиля» прокоментував учорашні рішення міської комісії з питань ТЕБ і НС щодо послаблення карантину.

фото умовне, автор: Роман Балук

Зокрема, міський голова зазначив, що такі дії першочергово обґрунтовані рішенням обласної комісії про можливість збиратись групами до 10 осіб.

«Я вчора, перш ніж проводити комісію, переговорив із очільником ОДА, з міністром громад Олексієм Чернишовим, міністром охорони здоров’я Максимом Степановим. Рішення було аргументоване тим, що якщо є дозвіл збиратись до 10 людей. Тож я не можу пояснити власникам спортивних клубів, чому вони не можуть займатися спортом до 10 осіб тоді, як у супермаркеті люди присутні у значно більшій кількості. Тому ми таке рішення прийняли, щоб вирівняти ситуацію. Мають усі бути в рівних умовах», — зазначив Андрій Садовий.

Він також зауважив, що в місті, перш за все, зважають на показник заповненості лікарень, а не на кількість позитивних ПЛР-тестів. «На Львівщині ми справді маємо більше 200 підтверджень за сьогодні, але якщо говорити лише про Львів, то це 51 ПЛР-тест. Учора було 62. Тобто це зменшення, хоча загалом усе коливається в межах досить високих цифр. Для мене головним є показник заповненості наших лікарень. Інфекційна — сьогодні 191 хворий, 1 людина на ШВЛ. Ця заповненість тримається впродовж останніх 2 місяців. Тому це — така реальність, нам із цим жити. Літаки літають, поїзди їздять, обласний транспорт курсує. Ми не можемо ізолюватись у будинках. Треба просто берегтися. А ми й надалі робитимемо кроки, які, з точки зору здорового глузду, є на часі: купуючи свою лабораторію, вводячи посади епідеміологів у своїх структурах», — додав мер.

Нагадаємо, станом на 08:00 год у Львові та на Львівщині підтверджено 4627 випадків інфікування коронавірусом, із них 123 — летальні. Загалом COVID-19 виявлено у 4627 осіб. 712 пацієнтів одужали.