«Ми повинні знаходити баланс між COVID-19 та бізнесом», — А. Садовий

• 25.06.2020, 14:28
  • Пресслужба ЛМР
Сьогодні відбулась онлайн-нарада міського голови Львова Андрія Садового із керівниками супермаркетів, розташованих у межах міста. На зустрічі обговорили діяльність супермаркетів під час карантину, важливість тестування працівників та дотримання всіх карантинних заходів

фото умовне, автор: Роман Балук

Відтак, спершу мер розповів підприємцям про ситуацію у місті.

«Я б хотів коротко розповісти про ситуацію у місті. За даними лабораторії, ми маємо на сьогоднішній ранок 204 позитивних ПЛР-тестів. Мене тішить, що з цього переліку, мешканців Львова лише 51 людина.

У лікарнях ситуація залишається стабільною. В інфекційній лікарні перебуває 191 хворий, 1 людина — на апараті ШВЛ. Ми взагалі резервували по області 2,5 тис. ліжок. Якщо подивитися всі лікарні по області, то є орієнтовно 800 хворих. Люди надходять та одужують, медична система справляється. У мене є переживання, як і у всіх вас. Ми зараз проводимо активно тести на імуноферментний аналіз. Нещодавно ми провели тести серед лікарів, виявилось, що до 15% з них вже перехворіли на COVID-19, це зменшує імовірність їх зараження.

Ми сьогодні маємо ЗНО з математики. 5415 дітей сьогодні складають тести. Для цього залучили 1645 вчителів. Ми всім вчителям провели ІФА-аналіз, зокрема, у 32 з них виявили імуноглобулін «М», а це означає, що в їх організмі тривають певні запальні процеси, тому їх відсторонили", — розповів мер.

Зокрема, міський голова наголосив на важливості тестування працівників супермаркетів та дотриманні всіх карантинних заходів, адже там є великий потік відвідувачів.

«Я би дуже хотів, щоб ми не втрачали пильність, а навпаки — робили все можливе, щоб люди дотримувались чітких правил безпеки, особливо у структурах, якими ви керуєте. Великі потоки людей проходять через супермаркети та торгові комплекси. Я би дуже просив, щоб людина без маски була взагалі неможливим явищем у ваших установах. Маска має бути обов’язковою, адже вона у 18 разів зменшує імовірність захворіти. А також не варто забувати про дезінфекцію. Я раджу всім працівникам, які контактують із відвідувачами, робити тести, аби знати, перехворіли вони чи ні.

Нам потрібно, аби місто жило. Ми повинні знаходити баланс між COVID-19 та бізнесом, аби економіка працювала, сплачувались податки, і люди мали кошти на заробітну платню", — зазначив мер.