У Львові відбувається засідання Асоціації міст України: говорять про державну політику в контексті децентралізаційної реформи

• 01.02.2021, 12:22
  • Ганна П’єх
Сьогодні у Львівській міській раді відбувається засідання Асоціації міст України в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізовується спільно з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Міський голова Львова Андрій Садовий привітав учасників засідання та долучився до панельної дискусії щодо впровадження децентралізаційної реформи.

фото: Роман Балук

Спершу головуючий засідання Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України окреслив план роботи на теми, які заплановано обговорити.

«Головна мета сьогоднішнього заходу — це почути думки від керівників міст, щоб зрозуміти, що зараз відбувається і чим живете. У нас присутні представники органів місцевого самоврядування та виконавчої гілки влади. Будемо працювати у трьох панельних дискусіях, які дуже важливі для органів місцевого самоврядування.

Перша панельна дискусія буде присвячена впровадженню децентралізаційної реформи та наступні кроки. На другій будемо говорити про роль органів місцевого самоврядування в реформі державного архітектурно-будівельного контролю. І на останній дискусії обговоримо державну регіональну політику у контексті фінансового забезпечення бюджетів місцевого самоврядування. Також будемо говорити про галузі медицини й освіти та залучення державних коштів у їхній розвиток", — розповів Олександр Слобожан.

Міський голова Львова Андрій Садовий став учасником першої дискусії. Він відзначив, що головне питання, яке хвилює місто, — це реверсна дотація.

фото: Роман Балук

«Якщо ж розглянути ситуацію, яку ми зараз маємо, то, з одного боку, великі міста отримали більше повноважень, а менші мають дуже багато проблем. Тому сьогоднішня ваша робота мала б дати відповідь на низку проблемних питань.

Питання, яке нас хвилює, — це реверсна дотація. Із нашого місцевого бюджету цього року хочуть забрати більше 730 млн грн. Цей показник вираховували за результатами 2019 року, коли не було коронавірусу. Та я переконаний, що спільно з колегами з Верховної Ради ми зуміємо знайти справедливість і місто не обкрадуть, і що ці кошти не вилучать з місцевого бюджету.

Депутати Верховної Ради мають мудрість, а міські голови мають практичний досвід. Якщо ми це сьогодні поєднаємо, то буде якісна синергія, яка дасть заряд, щоб колеги-депутати з подвійною-потрійною силою і емоціями відстоювали інтереси місцевого самоврядування. Це той фундамент, на якому тримається держава.

Також ми вже сьогодні проговорювали питання щодо роботи ДАБІ, змін старостинських округів, які повноваження має мати староста з точки зору субординації з міським головою. Адже це те, чим треба займатися і що треба вивчати.

Дякую всім депутатам Верховної Ради, які знайшли час і приїхали поспілкуватися з нами — представниками органів місцевого самоврядування. Приємно, що починається такий тур власне зі Львова. Ми любимо приймати гостей і тут хороша атмосфера для роздумів", — відзначив мер Львова Андрій Садовий.