«Рішення по Дублянах буде оскаржене, воно не набрало юридичної сили», - Л.Зубач

  • 27.09.2021, 16:51
  • Пресслужба ЛМР
Як розповів заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач, рішення Окружного адміністративного суду м. Києва щодо виключення Дублян зі складу Львівської міської територіальної громади буде оскаржуватися. Для мешканців Дублян нічого не змінилося. Все працює у звичному режимі. Також він зауважив, що у рішенні суду не визначено механізми його реалізації.

фото умовне, автор: Роман Балук

«На днях стало відомо про те, що Окружний адміністративний суд м. Києва, а це перша інстанція, прийняв рішення про нібито вилучення Дублян з львівської громади. Насправді для мешканців і Малехова, і Дублян по великому рахунку нічого не міняється. Львівська громада продовжує працювати, продовжує надавати послуги, тому що там відбулися вибори, люди обрали владу, і вона працює.

Якщо говорити про юридичну сторону, то ці рішення суду викликають дуже великі запитання. Якщо в частині Малехова можна б було думати, що це якісь непорозуміння, то, зважаючи на те, що є вже друге рішення, яке стосується ще одного населеного пункту, який увійшов до Львівської громади, то виглядає, що це не просто непорозуміння, а що це є спланована атака. Я вважаю, що це атака навіть не на Львів, а на державу, на сформований адміністративно-територіальний устрій. Я бачу в тому певну небезпеку, тому що з точки зору Конституції формування територіального устрою – це прерогатива Верховної ради, Уряду, і не може суд в це втручатися. Це є неправильно, і це руйнує підвалини державності.

Рішення по Дублянах буде оскаржуватися, тут треба розуміти, що воно не набрало юридичної сили. Людей треба заспокоїти, щоб вони не хвилювалися, бо в жодному з рішень суду не зазначено якийсь механізм його реалізації. Рішення нібито є, але як його реалізувати - ніхто не знає. Тому Львівська громада є, Львівська громада буде. Нічого не змінилося.

Я читав рішення суду і, як юрист, кажу, що воно є доволі сумнівне. Бо там йде посилання на закон про добровільне об’єднання громад, а насправді і Львівська громада, і інші були створені відповідно до іншої правової бази. Це були зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування», яким делегували Кабінету Міністрів право затвердити адміністративні центри і межі громад. Тобто це було зроблено, і це не має жодного відношення до добровільного об’єднання. А суд посилається на цей старий закон. Якщо в Україні є верховенство права, то суд апеляційної інстанції має це рішення скасувати і прийняти нове рішення, яким відмовити громадянину, який звернувся, у задоволенні цього позову.

Адміністративний устрій – це є певні підвалини держави, на ньому будуються і органи державної влади, і органи місцевого самоврядування. На мою думку, приймається рішення, яким окремо взятий населений пункт вилучається з громади, і виходить, що там немає жодної влади. Хто може бути зацікавлений в тому? Тільки ті, хто веде проти нашої держави війну. Тільки зовнішні і внутрішні вороги – більше ніхто не мав би бути в тому зацікавлений», - зазначив Любомир Зубач.

Як наголосив директор департаменту міської агломерації ЛМР Юрій Лукашевський, ситуація з судовими рушеннями щодо населених пунктів Львівської громади суперечить не тільки інтересам мешканців, а й держави.

«Львівська міська територіальна громада утворена відповідно до рішення Верховної Ради. А пізніше вже Кабмін визначив порядок і межі громад в Україні, в тому числі і Львівської. Межі нашої громади визначені Кабміном, тобто державою. Якщо ми говоримо про державний і національний інтерес, то мені видається, що ці рухи, які зараз відбуваються, йдуть всупереч і інтересам Львова, і інтересам населених пунктів, які увійшли до Львівської громади, і зрештою інтересам самої держави. Бо зараз відбувається процес розхитування нашої державності. Ми про це не говорили по Малехову, бо думали, що це непорозуміння. Але ми бачимо по Дублянах щось аналогічне.

Певні люди мають інтереси і хотіли б зберегти свій вплив на ресурси, поділ землі, бюджету. Я думаю, що достатньо останнього року було, коли, до прикладу, 60га землі гаражно-будівельних кооперативів перейшли безоплатно з комунальної власності до приватної. І інші історії свідчать про те, що був і є приватний інтерес і бажання його зберегти, щоб розподіляти землі на цих територіях. А тут ні депутатський корпус, ні міський голова цього не дозволяють роботи. Очевидно, комусь це не підходить», - сказав Юрій Лукашевський.

Нагадаємо, 22 вересня Окружний адміністративний суд м. Києва ухвалив рішення про виключення Дублян зі складу Львівської громади.

відео: Андрій Андрух