Мерія не видавала перепустки на в’їзд у пішохідну зону, відео з якою шириться у соцмережах (відео)

  • 23.01.2023, 15:41
  • Пресслужба ЛМР
Як повідомила Ірина Тихоліз, керівниця ЛКП «Ратуша-сервіс», з березня 2021 року у Львові діють перепустки на в’їзд у пішохідну зону центральної частини міста нового зразка. Тому перепустка з відео, яке шириться у соцмережах, втратила чинність ще два роки тому. Також, для того, щоб могти заїхати у центр міста, крім чинної перепустки, транспортний засіб має бути внесений в електронну базу даних, інакше болард не пропустить авто.

фото: Роман Балук

«Перепустка такого типу, яку було показано на відео, вже не дійсна. Це перепустка старого зразка, яка втратила чинність два роки тому. Тому що з березня 2021 року є нові бланки перепусток, які дають можливість заїзду на площу Ринок. Тому те, що було на відео, не дає права заїзду на площу Ринок.

Однак, на підставі відео, яке опубліковане, ми оформили службове розслідування, і зараз з’ясовуємо, що це був за документ в ролику.

Перепустки такого зразка, як та, що нібито була на відео, давали право разового проїзду, і видавалася для проїзду делегацій, службової техніки, наприклад, при проведенні реставраційних робіт тощо. Вона могла діяти протягом трьох місяців, щоб не оформляти постійно разові заїзди для категорії Д.

На сьогодні, вже два роки, діють перепустки нового зразка. На дійсній перепустці обов’язково з одного боку має бути голограма, а з іншого - гербова печатка ЛКП «Ратуша Сервіс». Також, крім наявності перепустки, щоб мати змогу заїзду в пішохідну зону центральної частини міста, транспортний засіб має бути внесений в електронну базу даних. Якщо вийшов термін дії перепуски, то вона зникає з бази даних.

Сьогодні зразок старої перепустки можна знайти в інтернеті, натомість нових зразків у мережі нема», - розповідає Ірина Тихоліз, керівниця ЛКП «Ратуша-сервіс».  

Ірина Тихоліз пояснила, що є три категорії перепусток на в’їзд у пішохідну зону центральної частини міста: для мешканців, для бізнесу і для службових машини.

«На всі перепустки, які видає ЛКП «Ратуша-сервіс», подаються відповідні документи через ЦНАП. Тобто потрібно звернутися в ЦНАП та подати певний перелік документів. На сайті міської ради є розміщена інструкція, як можна отримати перепустку. Тоді ці документи потрапляють в ЛКП «Ратуша-сервіс», ми їх розглядаємо і видаємо або перепустку, або відмову. Просто прийти і занести якийсь листочок – такого не може бути», - додає посадовиця. 

Довідково, станом на сьогодні кількість виданих перепусток на 2023 рік: мешканцям – 748, бізнесу – 205, службових – 77.

У 2022 році було видано: мешканцям 227 перепусток, бізнесу – 140, службовим авто – 68.

У 2021 році видано: мешканцям 505 перепусток, бізнесу 164, службовим авто 77.

відео: Андрій Андрух