З квітня у Львові значно збільшиться кількість рідкісних зелених насаджень

  • 07.03.2017, 16:59
  • 1058
  • Максим Бадік
2017 року на території міста запланували висадити 2272 дерева, 664 кущі та низку інших профільних робіт. У кожному районі міста з’явиться від 150 до 450 нових дерев. Окрім звичних порід, у планах висадка екзотичних дерев та кущів, серед яких багряник японський, каштан Бріотті, слива Піссарда, сакура та магнолія.

фото: Олександр Мазуренко

Сьогодні на брифінгу в Ратуші презентували концепцію висадки дерев на території міста.

«Озеленення міста стосуватиметься не лише вулиць, а й парків. Цього року ми вирішили залучити більшу кількість мешканців та підприємців, які охоче зголошуються допомогти», - розповіла провідний спеціаліст управління екології та ландшафтного планування ЛМР Мар’яна Гавришко.

За даними посадовців, у парках міста висадять 995 дерев та 453 кущі, в тому числі 340 м.п. кущів для відновлення живої огорожі.

«Важливо, щоб саджанці були хорошої якості, які б добре прижилися і потім тішили око мешканців міста. Також плануємо восени відновити фруктові сади на територіях шкіл, адже школи мають досить великі площі. Такі заходи привчать дітей до хороших речей», - зазначила Мар’яна Гавришко.

На останній сесії ЛМР підготували ухвалу щодо створення нового парку на території Львова. Межі запланованого парку опрацьовуватиме земельне управління. Як розповіла Мар’яна Гавришко, висадка дерев у цьому парку буде запланована одразу після узгодження всіх питань.

Посадовці наголошують, що не менш важливою є і сама процедура висадки дерев. Ініціатива потребує врахування низки факторів для якісного висадження. За словами головного інженера ЛКП «Зелений Львів» Володимира Чишинського, слід зважати на глибину та розмір ями, розташування коренів дерева, фіксацію тощо. У планах – не лише збільшення насаджень, а й заміна аварійних.

«Якщо люди самі проводитимуть посадки на прибудинкових територіях певних районів міста, треба звернути увагу на комунікації. Якщо люди не знають, де які комунікації, краще звернутися в районну адміністрацію, щоб перевірили, чи є там, наприклад, теплотраса, чи водотраса. У нас інколи буває, що люди посадять, потім приїжджають спецслужби і ті дерева зрізають. З цього виникають конфлікти», - каже Володимир Чишинський.

Ситуація з фінансуванням ініціативи перебуває в активному процесі.

«Станом на сьогодні з міського бюджету виділили кошти на департамент містобудування, який закупить саджанці для парків, та окремо на районні адміністрації. З останніх даних, до кінця тижня районні адміністрації через систему ProZorro оголошують тендери, подали перелік посадкового матеріалу, його якісні та кількісні характеристики. Думаю, до кінця тижня чи до середини наступного вони матимуть результати. Хто через систему в них виграє тендер, той і буде постачати рослини», - заявила Мар’яна Гавришко.

презентація