«Львів'яни є лідерами цього процесу», — міністр екології та природних ресурсів України про кампанію «Без поліетилену» у Львові
- Марія Демчина

«3-го липня буде 10 рік, коли світ проводить день боротьби з пластиком. І про шкідливу дію, вплив пластику на навколишнє середовище, на наше життя і наше здоров’я — годі говорити. Кожного року кожна людина викидає приблизно 50 кг пластику, кожного дня кожен з нас вдихає і з’їдає приблизно 1 грам пластику. А це дуже шкідлива сполука для нашого здоров’я і життя. Тому ми підтримуємо світовий тренд боротьби з пластиком.
Мене надихнули на це організація Zero Waste Lviv. Львів’яни молодці, бо є лідерами цього процесу. Ми побачили, як працює система, скільки того пластику приходить сюди на станцію. Його збирають, утилізують, і 3 липня ми хочемо показати, що світ може відмовитися від пластику, в крайньому разі — зменшити його вироблення. І на наш заклик, на заклик громадськості, відгукнулися майже всі львівські торгові мережі. Тому у цей день треба підтримати і бізнес, і владу, і громадські організації у формуванні нового ставлення до середовища, в якому живемо", — сказав Остап Семерак, міністр екології та природних ресурсів України.
Він зауважив, що Європейський Союз декілька тижнів тому прийняв рішення про заборону використання певних видів пластику, є чітка програма, і Україна, як країна яка підписала і ратифікувала угоду про асоціацію, повинна рухатися разом з Європейським Союзом.
«Такий об’єкт, який є тут (у Львові — авт.) — унікальний, в інших містах таких об’єктів нема. Бо тут є водоканал, тут буде будуватися лінія з сортування ТПВ, і тут поблизу є міська теплова система. І це можна разом об’єднати і зробити синергію. Тому вкрай важливі такі регіональні плани, і ми допоможемо їх підготувати. Це повинному бути спочатку на регіональному рівні, а потім на рівні місцевого самоврядування», — додав Остап Семерак, міністр екології та природних ресурсів України.
відео Андрій Андрух