Цього року Львів планує зробити акцент на оновлення парків та скверів

• 13.02.2020, 11:35
  • Пресслужба ЛМР
Цьогоріч парки та сквери у Львові будуть у пріоритеті. Про це заявив мер Львова Андрій Садовий під час години запитань до міського голови на засіданні сесії міськради.

«Протягом останніх місяців ми суттєво підсили екологічний напрям. Окремо створено управління екології в місті, яке очолила Олександра Сладкова. Проведено кілька серйозних зустрічей з працівниками комунальних установ щодо зелених насаджень. Також ми призначили нового керівника ЛКП „Зелений Львів“ — Володимира Данилюка. Я переконаний, що цього року питання парків і скверів буде в пріоритеті. Дякую, що ви погодились на цей напрям виділити достатньо коштів», — зазначив міський голова.

Він також розповів, що вчора в місті підписали меморандум щодо масштабної висадки дерев.

«Учора підписали меморандум щодо висадки в Україні 1 мільйона дерев. Ми в березні плануємо залучити всіх, щоб одноразово висадити у Львові велику кількість зелені. Не питання посадити. Питання — щоб був результат. Філософія збудувати «місто-сад» буде реалізована. Скажімо, у нас був ліс біля церкви на Сихові, а ми отримали прекрасний парк Івана Павла ІІ, який далі в роботі. Це десятки гектарів. Змінюється ситуація по парку «700-річчя Львова», — додав мер.

Міський голова також зазначив, що має намір сформувати робочу групу спільно з Лісотехнічним університетом, аби спільно працювати в сфері екології у Львові.

«Однозначно, що цей потенціал, який є в Лісотехнічному університеті, треба задіювати, робити їх союзниками. Пропоную спільну зустріч нашого блоку і ректорату з людьми, які відповідальні за екологію. Можемо сформувати робочу групу», — зазначив він.

Нагадаємо, Львів разом зі всією Україною долучиться до ініціативи з озеленення, під час якої висадять 1 мільйон дерев у різних куточках держави. Мета заходу — привернення уваги до екосистеми країни та розвиток екологічної свідомості українців. Так, у межах акції планують відновити втрачений у парку «700-річчя Львова» фруктовий сад, а також озеленити центр міста. Як зазначав Андрій Садовий, озеленення — один із пріоритетів програми «Львів 2020».

До слова, раніше для покращення екологічного стану та озеленення міста Львова було розроблено карту «Долучись до озеленення міста», метою якої є інформування громадськості та підприємців про необхідність закупівлі та висадки зелених насаджень в локаціях, зазначених на ній. На карті позначено місце висадки дерев або кущів, порода саджанця та його кількість, а також характеристики саджанців. Висадку дерев та кущів обов’язково необхідно погоджувати з районною адміністрацією.