У парку «Залізна вода» розпочали створення публічного простору за концепцією Urban Gardening

  • 26.04.2021, 16:27
  • Пресслужба ЛМР
На місці колишнього міського розсадника у парку «Залізна вода» об’єднання громадських організацій за підтримки управління екології та природних ресурсів прагнуть створити публічний простір за концепцією Urban Gardening. Активності розпочалися з толоки цих вихідних, під час якої прибирали сміття та облаштовували перші грядки.

авторка Уляна Торган
авторка Уляна Торган

Цими вихідними у парку «Залізна вода» біля руїн теплиць колишнього міського розсадника відбулася толока, яка дала старт створенню публічного сад-городу. До наведення ладу долучилося більше 50 активістів і небайдужих мешканців, які спільними зусиллями зібрали з півсотні мішків склобою та сміття, підготували перші грядки, впорядкували рослинність та розчистити під’їзну дорогу.

Ініціатори створення простору ГО «Плато», ЛМГО «Екотерра», ГС «Пермакультура в Україні» за підтримки управління екології та природних ресурсів ЛМР у такий спосіб прагнуть популяризувати міське садівництво та городництво.

«Досить часто жителі міста не знають, яку цінність становлять власноруч вирощені фрукти та овочі. Завдяки цьому простору, в основу якого закладено ідеї Urban Gardening та спільнотворення, ми прагнемо наочно показати увесь процес екологічного вирощування продукції і популяризувати дбайливе ставлення до ресурсів», - зазначають ініціатори.

Локацію для облаштування простору обрано не випадково, адже це місце пов’язане із діяльністю відомого львівського садівника Арнольда Рерінга. Ще близько 20 років тому там функціонував міський розсадник.

авторка Уляна Торган

«Кілька років тому від дізналася, що руїни теплиць ЛКП «Зелений Львів» в парку «Залізна вода» мають довгу історію, і, скоріше за все, на тому самому місці була шкілка дерев Арнольда Рерінга. Поруч він жив, творив останній свій парк та мав школу для садівників. Коли ми з Павлом Гудімовим побачили це місце, то зрозуміли, що воно має великий потенціал.

Рік я чекала, що комусь у Львові стане потрібна серйозна база для Urban Gardening, тобто громадського саду-городу. І нарешті і такі люди знайшлися.

Територія парку - 3 хвилини пішки від зупинки «Академія Мистецтв», там є будиночок садівника, є залишки прекрасних рослин, що здичавіли в теплицях та на території.

Давайте відновлювати високі 100-літні традиції міського садівництва, що своїм корінням сягають ще Арнольда Рерінга!», - відзначила керівниця управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова.