Львівські школярі перемогли у конкурсі проєкту «Мішечок»: діти пошили 47 тисяч екоторбинок

  • 13.05.2021, 10:44
  • 1487
  • Пресслужба ЛМР
Відбувся другий Всеукраїнський проєкт «Мішечок», в рамках якого 21 873 учні з 313 навчальних закладів 24 областей України пошили 47 269 екомішечків, якими тепер користуються в повсякденному житті. У межах проєкту відбувся конкурс з індивідуальними та колективними номінаціями. Переможцем конкурсу стала Середня загальноосвітня школа № 98 міста Львова, де учні цього року пошили 3160 мішечків.

Найбільшу кількість пошили школярі Дніпропетровської, Донецької, Хмельницької, Миколаївської, Сумської областей. Учасники виготовляли торбинки, розмальовували їх, прикрашали аплікаціями, вирізками, орнаментами, створюючи справжні витвори мистецтва. Старші шили торбинки самостійно, меншим допомагали батьки, родичі, а комусь навіть чотирилапі друзі. Мішечки перетворилися в справжній хіт весни.

Проєкт організував Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World» за сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, Українського державного центру позашкільної освіти, Національного еколого-натуралістичного центру та за підтримки. Генеральним партнером ініціативи виступила компанія PepsiCo Україна.

«Дякуємо всім учасникам та координаторам за проявлену соціальну активність, ековідповідальність та креатив. Попри труднощі через введення дистанційного навчання в частині шкіл, цього року Всеукраїнський проєкт «Мішечок» побив минулорічний рекорд. Він увів моду на використання багаторазових торбинок серед учнівської молоді та їх родин, та сприяв поширенню ідеї відмови від пластикових пакетів, які не можуть відправлятися на перероблення та лежать на звалищах від 100 до 500 років (залежно від типу)», – коментує Президент Міжнародного молодіжного руху «School Recycling World» Юлія Мархель.

У межах проєкту відбувся конкурс з індивідуальними та колективними номінаціями. Переможці отримають дипломи, еко та смачні подарунки.  Головний подарунок отримає школа, учні якої пошили найбільшу кількість мішечків – принтер для сублімаційного друку.

Переможцем конкурсу стала Середня загальноосвітня школа № 98 міста Львова, де учні пошили цього року 3160 мішечків.

 «Учням дуже подобаються екоторбинки, створені власними руками, тому вони вже використовують їх у побуті та як подарунки. Мішечки не лише практичні та сприяють збереженню довкілля, але й роблять дітей видимими в темну пору доби, що, у свою чергу, зменшує травматизм на дорозі. Багато учнів розмалювали їх на екотематику, зображуючи забруднений ліс, планету та цикл сортування сміття. Тепер їх мішечки промовляють до світу і висловлюють позицію власників щодо збереження довкілля», -каже координаторка проєкту в школі № 98 Ірина Перскова.

За словами пані Ірини, діти також планують продавати мішечки на шкільних та міських ярмарках, проводити флешмоби на екотематику в інтернеті, просвітницькі акції біля супермаркетів, а у вересні подарувати разом з канцтоварами для школярів з соціально вразливих категорій. 

2 місце посів навчальний заклад у селі Первозванівка – КЗ «Первозванівське навчально-виховне об'єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів дошкільний навчальний заклад» Кіровоградської області – 2509 мішечків.

3 місце – комунальний заклад «Нікопольська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22». За словами організаторів, пошиті 2021 мішечки символізують рік нового відліку – без поліетиленових пакетів

Знайти роботи інших учасників можна в соціальних мережах за хештегами #мішечокSRW #schoolrecyclingworld #мішечок.

Хоча конкурс добіг до фіналу, проєкт все ще триває. Команда Міжнародного молодіжного руху «School Recycling World» дякує усім, хто долучився до проєкту та закликає продовжувати шити мішечки та користуватись ними щодня, разом творити нове екологічне майбутнє.

Деталі на сайті www.schoolrecycling.org