Сьогодні стартував Lviv Eco Forum 2021

  • 23.09.2021, 13:07
  • Пресслужба ЛМР
Сьогодні, 23 вересня, стартував 6-й Lviv Eco Forum, який став традиційним майданчиком для обговорення найактуальніших та найгостріших екологічних питань у сфері водного господарства та поводження з відходами.

фото: Олександр Мазуренко

Форум відбувається на двох платформах – сьогодні у ресторанному комплексі «Park. Art of Rest» обговорюють водну стратегію України та інвестиційні проекти водного сектору, а 24-го вересня у готелі «Дністер» говоритимуть про поводження з відходами.

Також, в межах Lviv Eco Forum 2021, у суботу, 25 вересня, усіх охочих запрошують на Фестиваль води та день відкритих дверей ЛМКП «Львівводоканал» (вул. Зелена, 64), що присвячені 120-річчю підприємства.

фото: Олександр Мазуренко

Гостей заходу онлайн привітав міський голова Львова Андрій Садовий, який сьогодні перебуває у відрядження у Києві. «Екофорум – це форум №1. Бо хто б що не казав, а екологія, питання води – з кожним днем будуть все актуальнішими. Я бажаю всім добрих думальних процесів та смачної кави», - сказав мер Андрій Садовий.

З вітальними словами виступили заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, заступник голови ЛОДА Юрій Бучко, президент Асоціації водних компаній України «Укрводоканалекологія» Дмитро Новицький, членкиня Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Ольга Бабій, он-лайн до Форуму долучилися голова підкомітету з питань централізованого водопостачання, водовідведення, виробництва тепла та теплопостачання Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Євген Пивоваров та заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Михайло Хорєв.

фото: Олександр Мазуренко

«У нас у Львові є одне дуже важливе завдання, яке було визначено програмою 24/7 – це «Питна вода». Ми хочемо, щоб у нашому місті, та й, зрештою, у всіх містах України, питна вода була з крану. Це дуже амбітно, це дуже недешево. І тут лише зусиль Водоканалу не достатньо. Тут має працювати вся індустрія під керівництвом нашого поважного комунального підприємства.

Сьогоднішня подія є важливою і має дуже великий резонанс. Дякую, що ви тут сьогодні є. 120 років Водоканалу – це велична історія, але нас сьогодні цікавить, а що буде далі. Ми сьогодні всі йдемо до зеленої економіки, до екологічних ініціатив. І лише разом, коли місто, держава, всі інституції включаються, тоді ми досягаємо цілей», - зазначив під час відкриття заходу перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Цьогорічний Форум організований Львівською міською радою та Асоціацією водних компаній України «Укрводоканалекологія», за участю Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та Міністерства екології та природних ресурсів України.

«Львів – це те місто, де ми вперше почали відверто розмовляти про екологічні аспекти роботи водоканалів. Тут вперше ми зібралися і налагодили співпрацю з Держводагенством. І саме тут ми почали шукати відповіді на екологічні питання роботи водоканалів і створення стратегії розвитку галузі. Саме у Львові цей процес стартував», - зазначив президент Асоціації водних компаній України «Укрводоканалекологія» Дмитро Новицький.

фото: Олександр Мазуренко

«Сьогоднішній захід – майданчик для зустрічі експертного середовища, людей, які впливають на розроблення водної стратегії, екологічної стратегії в Україні в цілому. У форумі беруть участь представники Міністерства екології, Міністерства регіонального розвитку, керівники головних водоканалів зі всієї України. Приїхали міжнародні партнери з Польщі, Норвегії, Словенії, Німеччини. Це достатньо вагоме експертне представництво. Вільний обмін інформацією, досвідом дасть можливість напрацювати серйозні екологічні стратегії для України», - зазначив директор ЛМКП «Львівводоканал» Дмитро Ванькович.

фото: Олександр Мазуренко

відео: Андрій Андрух