«Втручання в 25-метрову прибережно-захисну смугу ставить під загрозу майбутнє озера», - О. Сладкова про озеро на вул. Бучми

  • 11.02.2022, 11:52
  • Пресслужба ЛМР
Управління екології та природних ресурсів ЛМР скерувало зауваження до розробника паспорту водойми, що на вул. Бучми, аби провести повторний замір та уточнити площу озера. Керівниця управління Олександра Сладкова наголосила, що це необхідно, адже законодавство забороняє нове будівництво в прибережно-захисній смузі, а некоректно визначена площа озера може дозволити забудовнику втрутитись у 25-метрову прибережно-захисну смугу, що поставить під загрозу майбутнє озера.

«Вже кілька років мешканці району вул. Кримської не мають спокою. Їх і одне з наймальовничіших озер Львова може розділити «стіна» з чотирьох зблокованих двоповерхових будинків. А головне, втручання в 25-метрову прибережно-захисну смугу ставить під загрозу майбутнє озера. Справа застрягла в судах, адже на ділянці, де в принципі мав би бути по містобудівній ситуації один однородинний будинок з великим ґанком, тулять 4 зблоковані (що по суті є багатоквартирним будинком), користуючись дірами в законодавстві.

Як би не було, наявне законодавство забороняє нове будівництво в прибережно-захисній смузі. Але виявилося несподіване. В 2020 році наше управління підписало угоду з переможцем закупівель на розробку паспортів 54 водойм. Переможець торгів - ДП «Укрнаукагеоцентр» з Полтави - наприкінці 2021 прислав більшу частину розроблених паспортів, але вони не є проплаченими досі, бо проплачуємо ми їх всі разом, лише після уточнення достовірності поданої інформації. Експертизу паспорти пройшли наразі лише в Києві.

Минулого тижня мені в паніці подзвонив один з мешканців Кримської, що в суді по забудові забудовник надав копію паспорту, отриманого раніше, ніж ми від Басейнового управління. І там озеро сильно зменшено, –вже до 0,08 га. А мешканці робили заміри площі поверхні як 0,14 га. В паспорті чомусь ж вказується 0,14 га і більша пляма як форсований рівень, а нормальний це, на думку розробників паспорту, 0,08 га. Менша площа — межі озера відсуваються далі від плями забудови, і вже потрібні забудовнику 25 метрів до будови є!

Позиція управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування ЛМР є в тому, що ми приймемо і оплатимо лише паспорт, що відповідатиме дійсній ситуації. Якщо розробник наполягає на тому, що нормальний рівень водойми можна буде заміряти лише в травні-червні, то ми почекаємо. А наразі скеровуємо зауваження і вимогу уточнити виміри і переробити паспорт.

В цілому, розробник міг помилитись і випадково. Адже далеко від Львова міг керуватися площею, зазначеною в паспорті 2012 року. Там площа озера складала 0,07 га. Тоді озеро було вкрай захаращене, і я це добре пам’ятаю. Кілька років тому мешканці об‘єдналися і почистили озеро, оновили систему переливу. Теоретично, це могло збільшити озеро практично в два рази. Але немає проблеми переміряти озеро декілька разів, щоб встановити істину», - розповіла керівниця управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександра Сладкова.