Центри Едукації запрошують на безкоштовний курс з облаштування міських просторів

  • 05.09.2022, 11:16
  • Пресслужба ЛМР
Мережа ЦЕ організовує курс «Садівництво та облаштування міських просторів», де протягом трьох тижнів учасники зможуть ознайомитися з базовою інформацією щодо висадження рослин та дерев, а також дізнатися про принципи облаштування міських просторів. Початок занять - з 15 вересня.

Заняття триватимуть щочетверга та щоп’ятниці, з 15 до 30 вересня, у Бібліотеці №15 (вул. Повітряна, 88).

Реєстрація на курс за посиланням: https://bit.ly/3wVOoUS

План лекцій

1. Способи покращення екології в місті: дощові садки, дощові канави, дощові парки. Водопроникні типи покриттів. Способи боротьби зі спекою. Природні рішення в ландшафті і в урбанізованому ландшафті.

2. Зелені зв’язки в місті. Зелені коридори. Приклади реалізацій в містах світу, у Львові.

3. Урбан-гарденінг. Приклади вдалих реалізацій. Історія садів.

4. Парклети, вуличні меблі та ін. інструменти тактичного урбанізму. Способи залучення мешканців. Партисипація. Архітектурні інтервенції.

5. Способи озеленення міста: парки, сквери, алеї, набережні, зелені стіни і дахи. Реконструкція і догляд парків.

6. Реконструкція громадських просторів у місті. Великомасштабні об’єкти – площі і вулиці, середні об’єкти – сквери і невеликі площі, дрібні об’єкти. Способи дослідження. Робота з владою міста. Проектування, експертиза, реалізація.

Наприкінці занять відбудеться відкритий захід, на якому учасники разом з мешканцями мікрорайону Левандівка облаштують громадський простір біля Бібліотеки №15.

Тренерка курсу: Ольга Криворучко — кандидатка архітектури, доцентка кафедри архітектурного проектування Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка». Співзасновниця архітектурного бюро Unika Architecture&Urbanism та керівниця громадської організації Urbanideas.

«На цей осінній сезон ми розробили цикл курсів, головною метою яких є згуртування громади та підвищення зацікавленості її мешканців у житті міста. Йдеться, насамперед, про залученість внутрішньо переміщених осіб, які намагаються призвичаїтися до нових реалій. Ми прагнемо, щоб вони мали змогу інтегруватися в життя міста й отримали корисні практичні навички. Звичайно, курси розраховані також і на львів’ян. Окрім садівництва найближчим часом у нас заплановані заняття з англійської у розмовному клубі, курси фінансової безпеки, емоційного здоров’я та юридичної підтримки», ━ розповідає керівниця Центрів Едукації Вікторія Фургало.

Більше інформації про актуальні курси від ЦЕ у соцмережах Центрів Едукації:

Facebook: facebook.com/C.Educatio

Instagram: instagram.com/c.educatio.lviv 

Проєкт впроваджується Мережею Центрів Едукації ЦЕ, КУ Інституту міста у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало внаслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).