У Львові готуватимуть газони до зими

  • 31.10.2023, 13:45
  • Пресслужба ЛМР
Понад два місяці на більшості ділянок міста комунальники не косили газони. За цей час вдалося зекономити понад 6 мільйонів гривень. Але сьогодні фахівці управління екології та природних ресурсів Львівської міськради рекомендують скосити траву, щоб якісно підготувати ділянки до зими. Усе, щоб навесні газони мали якісний покрив та ранньоквітучі рослини. Ідеальна висота трави перед випаданням снігу має становити 5-7 см.

фото ілюстративне

В управлінні екології та природних ресурсів Львівської міськради кажуть, зменшення покосів газонів у місті цьогоріч запровадили вперше. Проте фахівці наголошують, повне припинення викошування погіршує якість газонів, а на їх відновлення будуть потрібні значні фінансові та трудові витрати.

«Влітку доречно на окремих газонах залишати високу траву, адже там формується різнотрав’я, яке підтримує екосистему: затримує дощову воду, покращує якість грунту, зменшує температуру повітря та сприяє комахам-запилювачам. Проте на зиму потрібно викосити траву та забрати її з газонів, щоб навесні мати доглянуті ділянки. Якщо не підготувати газони до зими зараз, трава виляже, запріє і через неї не зможуть прорости ранньоквітучі рослини, а сам газон втратить свій естетичний вигляд», - пояснила керівниця управління екології та природних ресурсів Львівської міськради Галина Микітчак.  

Відтак районні адміністрації Львова спільно з садівниками та управлінням екології і природних ресурсів Львівської міської ради підготували перелік локацій, де підготувати газони до зими, зокрема викосити траву потрібно першочергово:

-        Галицький район: проспект Свободи – площа Адама Міцкевича, площа Ринок, площа Музейна, вулиця Степана Бандери, проспект В’ячеслава Чорновола, проспект Тараса Шевченка;

-        Франківський район: вулиці Стрийська, Наукова, Кульпарківська, Володимира Великого, Княгині Ольги;

-        Залізничний район: вулиці Городоцька, Виговського, Любінська, Сяйво, Суботівська;

-        Личаківський район: вулиці Богдана Хмельницького, Личаківська, Пасічна, Богданівська та сквери району;

-        Шевченківський район: проспект В’ячеслава Чорновола, вулиці В’ячеслава Липинського, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Миколайчука;

-        Сихівський район: проспекти Червоної Калини та Івана Павла II, вулиці Луганська, Зелена, Стрийська.

Згодом комунальники перейдуть і на інші локації. Орієнтовна вартість робіт з підготовки усіх газонів Львівської громади до зимового періоду складе 2 мільйони 831 тисяча гривень.