Перейти до основного контенту
18°
Дощ,
Мінлива
хмарність
17 червня 2026
Середа
18°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
20°
Дощ, Мінлива хмарність
Вночі
14°
Мінлива хмарність
18 червня 2026
Четвер
18°
Мінлива хмарність
Вдень
20°
Мінлива хмарність
Вночі
16°
Ясно
19 червня 2026
П'ятниця
21°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
24°
Дощ, Похмуро
Вночі
18°
Похмуро
20 червня 2026
Субота
24°
Мінлива хмарність
Вдень
27°
Мінлива хмарність
Вночі
21°
Мінлива хмарність
21 червня 2026
Неділя
23°
Ясно
Вдень
26°
Ясно
Вночі
22°
Ясно
22 червня 2026
Понеділок
22°
Мінлива хмарність
Вдень
26°
Мінлива хмарність
Вночі
18°
Ясно

Ще 11 дерев у місті визнали особливо цінними

23 січня 2025, 09:52
Пресслужба ЛМР
Список цінних дерев поповнили ясени, черешні, гінкго та дуби у парках та на вулицях міста. Таке рішення затвердили на виконкомі Львівської міськради. Загалом у Львівській громаді вже 221 дерево у переліку особливо цінних зелених насаджень.
фото ілюстративне
Фото ілюстративне

За інформацією управління екології та природних ресурсів міста, перелік дерев, яким пропонують надати статус особливо цінних, щорічно напрацьовують садівники Львова та подають до управління екології та природних ресурсів міста для додаткового обстеження. Спеціальна комісія, до якої входять і представники наукових установ: ботанічних садів Національного лісотехнічного університету України, Національного університету імені І. Франка, НУ «Львівська політехніка»,  обстежує стан зелених насаджень громади та пропонує надати деревам статус особливо цінних, великовікових, ботанічних пам’яток природи.

Цьогоріч, щоб зберегти зелені насадження, які мають особливу екологічну, естетичну та пізнавальну цінність, перелік особливо цінних зелених насаджень доповнили:

  • Галицький район: 3 ясени звичайних на вул. Винниченка, 22;

  • Личаківський район: ясен звичайний, що на вул. К. Левицького, 100, черешня звичайна на вул. Погулянка, 26f, а ще два гінкго дволопатевих на вул. Шота Руставелі, 5;

  • Франківський район: черешня звичайна на вул. Похила, 5;

  • Шевченківський район: дуб черепицевий у Замарстинівському парку, ясен звичайний з плакучою формою крони у парку «700-річчя Львова», а ще дуб звичайний пірамідальної форми крони.

Відтак зараз на території Львівської міської територіальної громади є 221 особливо цінне дерево.