Перейти до основного контенту
25°
Дощ,
Похмуро
01 липня 2026
Середа
25°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
30°
Мінлива хмарність
Вночі
21°
Похмуро
02 липня 2026
Четвер
21°
Дощ, Похмуро
Вдень
21°
Дощ, Похмуро
Вночі
19°
Дощ, Похмуро
03 липня 2026
П'ятниця
21°
Мінлива хмарність
Вдень
25°
Мінлива хмарність
Вночі
20°
Похмуро
04 липня 2026
Субота
15°
Мінлива хмарність
Вдень
18°
Мінлива хмарність
Вночі
15°
Ясно
05 липня 2026
Неділя
17°
Мінлива хмарність
Вдень
22°
Ясно
Вночі
14°
Ясно
06 липня 2026
Понеділок
16°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
16°
Дощ, Похмуро
Вночі
14°
Ясно

На одному з Піскових озер у Львові виявили пошкодження старої труби — ситуація контрольована

10 квітня 2025, 18:26
Пресслужба ЛМР
Під час висадки дерев у парку біля Піскових озер працівники помітили нехарактерний шум біля водойми. Оперативний огляд виявив витік води через пошкоджену трубу, яка була частиною гідроспоруд ще з моменту створення озера, а це понад 70 років тому. За словами фахівців управління екології Львівської міської ради, йдеться про локальну технічну несправність, яка не несе загрози для відвідувачів чи навколишнього середовища.

За дорученням комісії техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуації Львова сьогодні, 10 квітня, провели виїзну нараду біля озера за участі спеціалізованих структурних підрозділів Львівської міської ради.

За даними фахівців, щоб оцінити обсяг пошкодження, запланувати ремонт і визначити вартість робіт, необхідно дочекатися природного спаду води до рівня пошкодження труби. Це стандартна процедура, яка дозволяє працювати без додаткового втручання в конструкцію водойми. У міській раді пояснюють, що найімовірніша причина — зношеність труби, корозія та нещодавній різкий перепад температур.

Як пояснили в управлінні екології, менша водойма парку зберігатиме той рівень води, який є зараз. Вода продовжить сходити лише з більшого озера. Тож за потреби на час ремонтних робіт рибу переселять до іншого озера. А після завершення ремонту водойму наповнять знову.

Зазначимо, востаннє роботи на озері проводили у 2023 році, тоді вивозили мул, однак гідротехнічні споруди не входили до переліку ремонтних робіт. Мешканців просять зберігати спокій — ситуація під контролем, а озеро буде повністю відновлено.