Перейти до основного контенту
18°
Ясно
27 липня 2026
Понеділок
18°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
18°
Похмуро
Вночі
17°
Ясно
28 липня 2026
Вівторок
16°
Мінлива хмарність
Вдень
21°
Мінлива хмарність
Вночі
13°
Ясно
29 липня 2026
Середа
18°
Ясно
Вдень
22°
Ясно
Вночі
14°
Ясно
30 липня 2026
Четвер
21°
Ясно
Вдень
25°
Ясно
Вночі
16°
Ясно
31 липня 2026
П'ятниця
24°
Ясно
Вдень
29°
Ясно
Вночі
19°
Ясно
01 серпня 2026
Субота
28°
Ясно
Вдень
33°
Ясно
Вночі
22°
Ясно

На просп. Свободи проводять зрізку кленів: весною тут висадять 24 клени-явори аутропурпуреум

22 січня 2022, 15:39
Галина Пелих
Як повідомила керівниця міського управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова, на просп. Свободи відбувається заміна частини дерев. Два неповних ряди кленів гостролистих зараз зрізають, а весною тут висадять 24 клени-явори аутропурпуреум.

«Насправді заміну дерев на просп.Свободи ми очікували, і кілька років планували, щоб заміна була максимально ефективна.

Коли приймали рішення на що замінювати, одразу відкинули варіант заміни на новий клен гостролистий. По-перше, якісного посадкового матеріалу повнорозмірного класичного гостролистого клена немає, тільки декоративні форми. По-друге, буревій нас навчив, що 70% гілок, що лежали в парках опісля, були саме з кленів. Ну, омела ще їх дуже «любить».

Шукали щось близьке за розміром і формою, місцеве та таке, що Рьорінг використовував в своїх посадках. Вибір впав на клен-явір аутропурпуреум, два екземпляри якого ми посадили на проспекті кількома роками раніше. Дуже добре почувається, гарно доповнює платани малюнком кори, має темно-зелене листя, якщо дивитись зверху, і дуже цікаве бурячкове, якщо дивитись на листову пластину знизу.

Роботи зі зрізки відбуваються зараз, оскільки добре промерзла земля і є можливість провести роботи без пошкодження газонів і поливальних систем газонів», - повідомила Олександра Сладкова.

Також посадовиця повідомила, що каштани на просп. Свободи наразі не зрізатимуть.

«Вони в дуже відносно, але кращому стані, ніж клени. Плануємо ще років 10-20 боротись за підтримання їх здоров‘я та довголіття, зокрема напевно будемо робити ін‘єкції від молі та інші обробки», - додала керівниця міського управління екології та природних ресурсів.