Ерготерапевт із 13-річним досвідом навчатиме студентів ерготерапевтичної практики

Школа реабілітаційної медицини УКУ продовжує серію тренінгів з фізичної терапії та ерготерпії за участю закордонних функціональних фахівців. З 2 по 5 листопада в рамках освітнього формату «Студентська школа» розпочнеться безкоштовний тренінг «Ерготерапія» за участю ерготерапевта з 13-річний досвідом – Ольги Камаєвої.

До участі запрошені студенти 3-4 курсів бакалаврату з «Фізичної реабілітації», «Здоров’я людини» «Корекційної педагогіки», «Спеціальної освіти», «Соціальної педагогіки», лікарів-інтернів.

Під час тренінгу студенти зможуть ознайомитися із професією «ерготерапевт», принципами його роботи та на чотири дні спробувати стати практикуючим ерготерапевтом. Зокрема, візьмуть участь у практичному тренуванні, вивчать ерготерапевтичні методи кількісної оцінки і втручання, які зможуть використовувати на практиці – відновлення функції кисті, методика кінезіотайпування.

«Школа реабілітаційної медицини УКУ вперше в Україні ліцензувала освітню професійну магістерську програму з ерготерапії, на якій навчатимуться перші ерготерапевти в країні і проходитимуть підготовку викладачі з ерготерапії. В Україні суттєво бракує фахівців реабілітації. Найбільш численними з них є фізичні терапевти та ерготерапевти. До прикладу, в Канаді на 35 млн населення існує 24 тис фізичних терапевтів та більше 9 тис ерготерапевтів. Натомість в Україні на 42 млн населення – 2 ерготерапевта та 86 членів Української асоціації фізичної терапії, які тільки в серпні 2016 року отримали в Україні офіційну назву своєї спеціальності. Завдяки потужній підтримці жертводавців УКУ, навчання учасників «Студентської школи» з Ерготерапії буде безкоштовним, також у разі потреби вони забезпечуються проживанням, харчуванням та інформаційними матеріалами тренінгів Школи», – зазначив директор Школи реабілітаційної медицини Володимир Голик.

Тренер Ольга Камаєва – член Всесвітньої Федерації Ерготерапії, Російської асоціації ерготерапії, Російської асоціації фізичної терапії. Асистент кафедри фізичних методів лікування та спортивної медицини Санкт-Петербурзького Державного Медуніверситету ім. І.П.Павлова. Має 25-річний практичний досвід з фізичної терапії та 13-річний досвід з ерготерапії. Працює в Інституті післядипломної освіти, в якому діє єдина ліцензована на теренах СНД програма з ерготерапії.

«Ерготерапія пов’язана не лише із реабілітаційною медициною, але й з соціальною роботою, педагогікою і психологією. Завдання ерготерапевта – допомогти людині з обмеженнями життєдіяльності вийти в соціум, забезпечити переобладнання навколишнього середовища, в тому числі професійного, до її особливих потреб, модифікувати майбутнє місце роботи відповідно до функціональних можливостей особи, підготувати приладдя, яке полегшить побутове життя», – пояснює Володимир Голик.

Тренінг Школи «Професіонал реабілітації» відбудеться з 2 по 5 листопада в УКУ (вул. Свєнціцького, 17, інтерактивна аудиторія 041). Після закінчення навчання студенти отримають сертифікати.

Нагадаємо, на попередній серії тренінгів в УКУ фізичний терапевт з Канади та міжнародний навчальний координатор Школи реабілітаційної медицини Рената Роман навчала фахівців реабілітаційної медицини, як лікувати поперековий біль. Після 3-денного навчання 23 учасників тренінгу в Львові та 13 учасників тренінгу в Києві отримали сертифікати.

Довідка

В Украні ерготерапію як спеціальність нещодавно внесли до Класифікатора професій. Зараз розробляються кваліфікаційні характеристики і найближчим часом Міністерство охорони здоров’я України має ввести штатні посади для цих фахівців у закладах охорони здоров’я.