В жіночій консультації комунальної 4-ї міської поліклініки Львова успішно впровадили електронну медичну картку пацієнта
Зі слів головного лікаря комунальної 4-ї міської поліклініки м. Львова Остапа Місюри, розпочати впровадження електронно-медичної системи, яка значно полегшує і пришвидшує прийом пацієнтів, вирішили з жіночої консультації, бо там молодий прогресивний колектив, який радо сприйняв цю ідею, а також саме в цій поліклініці – найбільша зона обслуговування населення.
Пацієнти доступу до програми не мають, проте всі дані, які внесені в систему, лікарі можуть видати їм на руки роздрукованими. Так само аналізи, які приносять із собою жінки, медики сканують та додають до своєї електронної бази.
Впроваджувати сервіс розпочали у січні 2017 року, і здійснювали за кошти бюджету розвитку міста. Виконавцями проекту є Львівське комунальне підприємство «Міський центр ІТ» спільно з IT-компанією «Еleks», яка вже мала досвід розробки схожих програм для лікарів. На оплату програмного продукту, створення мережі і закупівлю техніки (у жіночій консультації є 16 робочих місць), а також навчання персоналу «Міський центр ІТ» використав 520 тис. грн. Зараз кожен лікар має доступ до інтернету і забезпечений комп’ютеризованим робочим місцем. Також за позабюджетні кошти планують закупити багатофункційні пристрої для сканування та друку медичної документації.
«Всі процеси клініки – від прийому пацієнта до звітності до Міністерства охорони здоров’я, реалізовані в ІТ-системі. Працюючи на ринку як з державними, так і з приватними закладами з 2005 року, ми пропонуємо рішення, яке дозволяє підвищити ефективність роботи медичної установи», - говорить Петро Коновалов, директор компанії «Доктор Елекс», директор з розвитку бізнесу в Україні в компанії «Еleks».
До слова, в цьому році місто виділило 2,6 млн. грн. на облаштування робочих місць сімейних лікарів: за ці кошти закупити 274 комп’ютери для всіх сімейних лікарів у Львові.
Варто зазначити, що електронно-медична картка пацієнта є одним із етапів реалізації інноваційного проекту «Е-медицина» в рамках Програми цифрового перетворення міста на 2016-2020 роки.
«Е-медицина – це одна із важливих складових концепції Smart city. Запровадження електронного документообігу, зокрема медичної картки пацієнта, є одним із етапів створення нових електронних сервісів для мешканців міста. Впровадження медичної інформаційної системи дає можливість легко формувати та редагувати медичну документацію, а також обмінюватись нею між працівниками закладу. Будь-які з цих документів можна експортувати і видавати пацієнтам у зручному для них форматі», - зазначає Андрій Вишневський, директор ЛКП «Міський центр ІТ».
Слід зазначити, що цьогоріч в рамках реалізації проекту «Наукова – розумний мікрорайон», запроваджують електронну медицину і комунальній 2-й міській поліклініці Львова. Тут вже діє електронний запис на прийом до лікаря, і тепер впроваджують електронний документообіг. Зокрема, передбачено, що до кінця року в поліклініці запрацює електронно-медична картка пацієнта.
«Реформа буде вимагати виключно електронний документообіг, електронну документацію, електронні підписи, ключі тощо. Ми це розуміємо і вчимо наших спеціалістів, і цього року ми придбали на кожне робоче місце сімейного лікаря комп’ютери – вони навчаються комп’ютерної грамотності і готуються до того, що буде запроваджено електронний документообіг. Якщо не буде електронний реєстру і документообігу – вони просто не зможуть працювати. Зміни принципів полягають в тому, що між пацієнтом і сімейним лікарем підписується декларація на обслуговування, і ця декларація має бути внесена в комп’ютерну програму, і в Києві розпорядник коштів, бачачи, що є декларація між пацієнтом і лікарем, виділяє гроші на установу, в якій підписана ця декларація. Якщо декларація не потрапляє в електронний реєстр, грошей не виділяється», - додає Володимир Зуб і каже, що подібний досвід переходу на сучасні технології в роботі лікарів проходили в усіх країнах світу.
Довідка
Львів – одне з перших міст в Україні, яке успішно впроваджує електронні послуги для мешканців, зокрема – і в сфері медицини. Електронна медицина значно полегшує звітність і процес заповнення медичної документації, адже під час лікарського прийому в медичну інформаційну систему вводяться дані про конкретного пацієнта, а більшість звітів згодом формуються автоматично. В процесі використання електронної медичної системи не затрачається час на пошук інформації про пацієнта і лікар може переглянути її в будь-який момент. Держава, в освою чергу, отримає прозорість і облік: бачитиме, які послуги і ліки вона оплачує.
Вперше електронну медичну картку пацієнта у Львові у 2013 році запровадили в міській дитячій клінічній лікарні, і зараз там паралельно з паперовим, здійснюється електронний документообіг.
Наступним кроком стала реалізація проекту «Електронна реєстратура» у поліклінічних відділеннях 1-ї міській лікарні ім. Князя Лева, у 2-гій, 3-тій, 4-тій, 5-тій та 6-тій комунальних міських поліклініках Львова, що значно спростило і вдосконалило систему запису на прийом, а відтак – полегшило і пришвидшило прийом пацієнтів лікарями. Проект дає змогу мешканцям, маючи доступ до інтернету, самостійно, без звернення до реєстратури закладу, у будь-який зручний для себе час записатись на прийом до лікаря он-лайн за адресою: https://reestratura.com. Записатися можна до двох фахівців – сімейного лікаря (першого лікаря, який працює з пацієнтом, і саме він вже далі має скеровувати хворого до вузьких спеціалістів) та гінеколога. Це дало змогу контролювати потоки пацієнтів і зробило прозорою роботу лікарів.
відео Андрій Андрух



