У Львові польські і львівські лікарі консультували й оперували діток з ортопедичною патологією

Цього тижня в міській дитячій клінічній лікарні лікарі-ортопеди і нейрохірурги спільно з відомим польським ортопедом Кшиштофом Колтовським та київським нейрохірургом Андрієм Мизаком проконсультували понад 40 та прооперували двох діток з ортопедичною патологією. Під час однієї з операцій застосували обладнання, яке привезли лікарі з Польщі.

фото умовне
Фото Умовне

Співпраця з лікарями-ортопедами з університетської клініки м.Вроцлав (Польща) та міської дитячою клінічною лікарнею розпочалась у березні цього року. Тоді польські і львівські лікарі провели унікальну надскладну операцію з вирівнення  осі хребта у 12-річної львів’янки. Дівчинка страждала від вродженої важкої форми сколіозу, і їй потрібне було термінове оперативне втручання. Пацієнтка вже була оперована два роки тому, але попередня металева система не витримала навантаження і зламалась. Дівчинку успішно прооперували, усунувши стару систему і поставивши нову, за допомогою інплантантів вирівняли та зафіксували вісь хребта у природному положенні. Тепер маленька львів’янка матиме рівну поставу, позбавиться болю у спині і нічим не відрізнятиметься від однолітків. Таку операцію в лікарні тоді провели вперше – їх проводять лише у спеціалізованих ортопедичних інститутах в Києві та Харкові. 

«В рамках цієї співпраці з лікарями університетської клініки Вроцлава відбувся черговий візит лікарів-ортопедів в міську дитячу клінічну лікарню. Під час візиту проконсультовано понад 40 пацієнтів, і виконано дві операції дітям з ортопедичною патологією: корекція нейромускулярного  сколіозу з використанням титанової системи, а також корекція ідіопатичного сколіозу «ростучою системою» (подарована меценатом), яка запобігає пошкодженню нервових закінчень під час операцій. Цю систему, яку привезли колеги з Польщі, у Львові було застосовано вперше», - розповіли в комунальній міській дитячій клінічній лікарні.

Всі консультації та операції провели безкоштовно.

Зазначимо, що наступний візит лікарів-ортопедів з Польщі заплановано на січень-лютий наступного року. Завдяки такому досвіду надалі фахівці лікарні зможуть проводити надскладні оперативні втручання самостійно, а львівським пацієнтам не потрібно буде їздити за допомогою до інших міст.