Підсумки 2017 року: медицина

  • 03.01.2018, 11:01
  • Марія Демчина
Розвиток сімейної медицини і профілактика захворювань, цифрові рентген-апарати для обстежень, електронна реєстратура і електронна медична картка, нові умови для лікування дітей і жінок, відомі фахівці з-за кордону у міських лікарнях – коротко про роботу і новації в медицині Львова у 2017 році.

Інвестиції в медицину.

В медицину Львова у 2017 році з різних джерел фінансування інвестовано 86,8 млн. грн., з них реконструкцій, поточних і капітальних ремонтів виконано на 22 млн. грн., обладнання придбано на 64,8 млн. грн.

Амбулаторії сімейної медицини.

Відкрито нові амбулаторії сімейної медицини у мікрорайоні Новий Львів – на вул. Тернопільській, 9 (на її створення використано 1,3 млн. грн.) та у Личаківському районі – на вул. Личаківській, 119 (на її створення використано 1,8 млн. грн.). Капітально відремонтовано амбулаторію у мікрорайоні Рясне-1 на вул. Шевченка, 366 (використано майже 900 тис. грн.). У місті функціонує 18 амбулаторій, сімейною медициною охоплено 92% населення.  

Сучасні рентген-апарати для обстежень.

Місто закупило цифрові рентген-апарати для 2-го поліклінічного відділення 6-ї міської поліклініки (м. Винники), лікарні швидкої медичної допомоги та 2-ї, 4-ї, 5-ї міських поліклінік. Апарати дають змогу швидко і максимально точно діагностувати захворювання, визначати їх локалізацію та оцінювати динаміку процесу лікування. Загальна вартість 5-ти рентген-апаратів – 23,3 млн. грн.

Дитячі поліклініки.

Відкрито дитячі поліклінічні відділення у мікрорайоні Левандівка на вул. Повітряній, 99 (використано 200 тис. грн.) та у центральній частині міста на вул. Рапопорта, 6 (використано понад 260 тис. грн.). Капітально відремонтовано дитяче поліклінічне відділення на вул. Стрийській, 61 (використано понад 700 тис. грн.).

Нове обладнання для лікування діток.

За позабюджетні кошти міська дитяча клінічна лікарня отримала:

– від канадських меценатів – низку спеціалізованого обладнання для операційної нейрохірургічного відділення, загальною вартістю 10,8 млн. грн. (операційний мікроскоп, дихальний апарат, інтраопераційний УЗД-апарат, система спостереження для пацієнта, стіл операційний нейрохірургічний, бур нейрохірургічний з набором для фіксації голови, пульсоксиметр тощо);

– УЗД-сканер експертного класу, вартістю 1,8 млн. грн.; 

– обладнання для лікувальної гіпотермії новонароджених, вартістю 1,1 млн. грн.

За кошти міста для лікарні придбано офтальмологічне обладнання на суму 1,6 млн. грн., а також фізіотерапевтичне обладнання на суму 242,7 тис. грн.

Як переможцю малих проектів Громадського бюджету, для реанімації міської дитячої клінічної лікарні придбано 4 слідкуючих монітори на суму 200 тис. грн. 

«Електронна реєстратура» та електронна медична картка пацієнта.

У поліклінічних відділеннях 1-ї міської клінічної лікарні ім. Князя Лева, у 2-й, 3-й, 4-й, 5-й та 6-й міських поліклініках реалізовано проект «Електронна реєстратура». Тому  львів’яни самостійно у зручний для себе час можуть записуватися на прийом до лікаря он-лайн. Компанія-розробник реалізувала проект безкоштовно.

У жіночій консультації 4-ї міської поліклініки запроваджено електронну медичну картку, тож тепер вся необхідна інформація про стан здоров’я пацієнток є в електронній базі. На її створення місто дало понад 500 тис. грн., і таку картку уже запроваджують у жіночих консультаціях 3-ї та 6-ї міських поліклінік.  

Покращення меддопомоги для жінок.

В рамках проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області», у 5-тій міській клінічній поліклініці відкрито міський міжрайонний скринінговий центр для діагностики передракових захворювань та раку у жінок, який забезпечено обладнанням для гінекологічного та мамографічного огляду на суму 8,9 млн. грн. За кошти міста відремонтовано приміщення центру на суму 190 тис. грн. Загалом в рамках субпроекту у  медзаклади Львова поставлено товарів та послуг на суму понад 11,1 млн. грн.

У гінекологічному відділенні №1 міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги за благодійні кошти встановлено ендоскопічну систему для лапароскопії і гістероскопії, вартістю 1,7 млн. грн.

За кошти міста закуплено операційні столи для акушерських і гінекологічних стаціонарів 3-ї міської лікарні на суму 2,3 млн. грн.

У пологові стаціонари Львова (вул. Рапопорта, 8, вул. Мечникова, 8) придбано нові ліжка, матраци та медичне обладнання на суму 153,1 тис. грн., виконано ремонтні роботи на суму 828,6 тис. грн.

У 3-й міській поліклініці на вул. Повітряній, 99 проведено поточний ремонт приміщень жіночої консультації на суму 270 тис. грн.

Облаштування робочих місць сімейних лікарів.

Місто виділило 2,6 млн. грн. на придбання 274 комп’ютерів на кожне робоче місце сімейного лікаря, щоб лікарі навчалися комп’ютерній грамотності і нових методів роботи. Бо медична реформа вимагатиме виключно електронного документообігу.

Профілактичні акції.

Проведені «Дні профілактики і раннього виявлення глаукоми», «Дні профілактики туберкульозу і хронічних захворювань органів дихання», «Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної

гіпертензії», «Дні профілактики онкозахворювань статевої сфери чоловіків», «Дні профілактики і раннього виявлення патології шийки матки і грудної залози у жінок», інформаційно-профілактична кампанія із профілактики опіків у дітей, «Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету», під час яких обстежено близько 126 тис. осіб.

Медичні містечка.

З 29 травня до 12 червня у кожному мікрорайоні Львова тривали профілактичні акції «Здорове місто». Усі охочі могли просто неба отримати консультації спеціалістів, пройти медичне обстеження, а в міській дитячій клінічній лікарні обстежували діток. За результатами акції зареєстровано 14 587 звернень, у 2 162 осіб (14,8%) виявлено патологію. Обстежено 1 424 дитини, патологію виявлено у 681 дитини (47,8%).

Лікарі зі світовим ім’ям у Львові.

На базі міських лікарень у Львові відомі фахівці з різних країн світу проконсультували понад 400 і спільно з львівськими лікарями прооперували близько 100 пацієнтів з різними складними захворюваннями зі всієї України.

Так, на базі міської дитячої клінічної лікарні відомі дитячі нейрохірурги, професори Генрі Марш (Велика Британія) і Джеймс Рутка (Канада) проконсультували понад 120 дітей зі всієї України і спільно з львівськими лікарями прооперували 7 діток з надскладними нейрохірургічними захворюваннями. Ортопед Кшиштоф Колтовський (Польща) і нейрохірург Андрій Мизак (Київ) разом з лікарями дитячої лікарні проконсультували понад 40 та прооперували 3 діток з вадами хребта. Фахівці з Канади та США прооперували понад 30 та оглянули понад 40 діток з урологічною патологією з різних областей України.

На базі 8-ї міської клінічної лікарні подружжя відомих пластичних хірургів, доктори Клаус Екснер та Б’янка Байкан-Екснер (Німеччина) разом з львівськими хірургами проконсультували 65 та прооперували 24 пацієнтів зі складними вадами з понад 10 областей України. Відомий ортопед-травматолог професор Юліан Дутка (Польща)  оглянув 50 пацієнтів з важкою ортопедичною патологією.

На базі міської лікарні швидкої медичної допомоги відомий нейрохірург професор Цві Рам (Ізраїль) презентував новий досвід лікування пухлин головного мозку, а провідний кардіолог доктор Ієгуда Леві (Ізраїль) – досвід лікування складних серцево-судинних захворювань, і за участю лікарів відбулись консультації пацієнтів у лікарні. Лікарі-кардіологи з Сілезійського центру хвороб серця (Польща) Мартін Свєрад, Гжегож Хоніш, Пшемислав Пенцак провели майстер-клас з малоінвазивних операцій на судинах серця, а також з львівськими лікарями прооперували 7 пацієнтів з важкими вадами судин серця.

Уже всьоме у Львові найкращі фахівці з інтенсивної терапії, пластичної хірургії та дитячої анестезіології в рамках проекту «Проти опіків» (керівник – лікар бостонської клініки професор Геннадій Фузайлов) консультували і  лікували дітей зі  всієї України, які перенесли опіки. Цього року оглянуто 109 дітей з рубцевими змінами після опіків, з яких  52 дитини прооперували і частину скерували на лікування у США.