Перейти до основного контенту
18°
Похмуро
07 червня 2026
Неділя
18°
Мінлива хмарність
Вдень
18°
Похмуро
Вночі
15°
Похмуро
08 червня 2026
Понеділок
19°
Мінлива хмарність
Вдень
22°
Мінлива хмарність
Вночі
17°
Ясно
09 червня 2026
Вівторок
21°
Мінлива хмарність
Вдень
23°
Мінлива хмарність
Вночі
17°
Ясно
10 червня 2026
Середа
19°
Мінлива хмарність
Вдень
23°
Похмуро
Вночі
19°
Ясно
11 червня 2026
Четвер
15°
Похмуро
Вдень
16°
Похмуро
Вночі
15°
Похмуро
12 червня 2026
П'ятниця
15°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
19°
Мінлива хмарність
Вночі
14°
Похмуро

У Львові відомий ортопед-травматолог з Польщі лікував пацієнтів та ділився досвідом лікування

19 січня 2018, 15:19
Марія Демчина
Впродовж 17-18 січня на базі комунальної 8-ї міської клінічної лікарні у Львові тривав щорічний семінар для лікарів ортопедів-травматологів за участю провідного фахівця, головного ортопеда-травматолога Малопольського воєводства професора Юліана Дутки. Польський фахівець навчав українських ортопедів сучасних принципів лікування важкої ортопедо-травматологічної патології, а також проконсультував близько 50 пацієнтів зі Львова і Львівської області, та провів дві складні операції.

Як розповіли у 8-мій міській клінічній лікарні, візит фахівця в галузі ортопедії і травматології професора Юліана Дутки мав дві основні цілі – консультування й оперування пацієнтів зі складною ортопедичною патологією та навчання львівських колег сучасних принципів у лікуванні важких патологій.  

«За час візиту було проконсультовано близько 50-ти пацієнтів зі Львова та Львівської області з різними вадами опорно-рухового апарату. Також двом пацієнтам з деформуючим артрозом колінного суглобу, обумовленого ревматоїдним артритом, проведено оперативні втручання.

Також професор навчав наших ортопедів-травматологів сучасних принципів лікування важкої ортопедо-травматологічної патології. Відбувся науково-практичний семінар за участю професора на тему: «Актуальні проблеми лікування патології кульшового та колінного суглобів. Tipps and tricks», під час якого лікарі запитували та отримували фахові відповіді щодо особливостей лікування хворих з важкою ортопедичною патологією. Наприкінці засідання відбулася дискусія, у якій змогли взяти участь всі охочі», - розповіли у комунальній 8-мій міській клінічній лікарні у Львові.

Новітній досвід, який львівські лікарі перейняли від польського фахівця, буде надалі успішно впроваджений і допоможе багатьом пацієнтам, які цього потребують.

Довідка

Професор Юліан Дутка – фахівець у галузі ортопедії і травматології. Багаторічний дослідник науково-дидактичної Клініки Ортопедії Медичної Академії у Кракові. Станом на сьогодні є керівником відділення ортопедичної хірургії – спеціалізованої клініки ім. Жеромскеґо  у Кракові. Віце-президент секції «Патології колінного суглобу» Польського товариства ортопедії і травматології.

Спеціалізується на первинному та ревізійному ендопротезуванні суглобів, онкології, патології кістково-м'язової системи, ревмоортопедії, малоінвазивній травматології та ортопедії. Брав участь у багатьох міжнародних курсах, конгресах і симпозіумах з ортопедії і травматології, є автором численних наукових публікацій, організатором великої кількості міжнародних симпозіумів та навчальних курсів підвищення кваліфікації.