«Найсучасніше обладнання, найвищого світового рівня сьогодні є тут, в нашій лікарні», — А. Садовий під час відвідин дитячої лікарні на вул. П. Орлика

• 17.12.2018, 13:43
  • Христина Процак
В переддень свята Миколая в комунальному некомерційному підприємстві «Міська дитяча клінічна лікарня м. Львова» відбулось відкриття та презентація відреставрованої лапароскопічної операційної, де встановлено унікальне для України обладнання — лапароскопічну стійку в максимально доступній комплектації. Це обладнання дозволяє проводити мініінвазивні оперативні втручання дітям будь-якої вікової категорії. Як зазначив мер Львова Андрій Садовий, інвестиції в медицину мали б відбуватись значні і з боку держави також. Свій візит в лікарню мер Львова розпочав з передачі лікарям Вифлеємського вогню миру, який меру зранку принесли пластуни.

«Це найкращий подарунок, який могли діти отримати до святого Миколая. Навіть апендицит тепер можна забрати, не розрізаючи живіт. Це триває один день і дитинка вже наступного дня йде додому. Всі інші втручання роблять так, що швів нема. Найсучасніше обладнання, найвищого світового рівня сьогодні є тут, в нашій лікарні. Подібної стійки не має жодна лікарня в Україні. Наша політика — для дітей все має бути найкраще. Нема нічого ціннішого, ніж здоров'я дитини. Всі запити керівництва лікарні ми підтримуємо, стараємось в кожному бюджетному році виділяти кошти, щоб крок за кроком лікарня була повністю переоснащена. Лікарня велика — це найбільша лікарня в Західній Україні. Тут приїжджають діти з цілої України, щоб отримати хороше лікування, чи ту ж саму операцію провести на цьому обладнанні, бо ніде в Україні такого нема. Тут є кошти міста, кошти благодійників. Ми всіх запрошуємо — якщо ви не знаєте, що робити з грошима, а маєте їх багато, то краще скеруйте їх на те, щоб дитяча лікарня мала кращі умови», — зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Ремонтні роботи операційної було проведено як за бюджетні (надані містом), так і за позабюджетні (зароблені власне лікарнею) кошти. Загалом вартість робіт складає понад 450 тис. грн. А унікальне устаткування надане Львівській міський дитячій лікарні в рамках співпраці з лікарнею SickKids, SickKids Foundation (м. Торонто, Канада). Вартість цього лапароскопічного обладнання — понад 120 тис. євро. Загальна вартість презентованого проекту складає близько 4 млн. 400 тис. грн.

В нову операційну благодійники закупили унікальну лапароскопічну стійку в максимально-доступній комплектації, яка дозволяє проводити мініінвазивні оперативні втручання дітям будь-якої вікової категорії.

Стійка представлена у такій комплектації:

— 2 Full HD монітори (найкращі у компанії виробника, яка є визнаним світовим лідером такого медичного обладнання)

— Лапроскопічна камера, яка має унікальні функції візуалізації судин у глибині тканин для уникнення кровотечі; функція висвітлення заднього фону дозволяє краще бачити операційне поле, допоміжні функції при операціях на пухлинах

— Сучасний потужний електрокоагулятор з режимом моно- і біполяру (найпотужніший з наявних на ринку)

— Джерело світла на LED елементах, яке дозволяє зберігати максимальне освітлення навіть при кровотечах

— Термофлятор-ісуфлятор з підігрівом газу СО2 (дозволяє оперувати недоношених новонароджених, що є дуже важливим у практиці відділення хірургії новонароджених — в рік приблизно до 40 таких оперативних втручань)

— Записуючий пристрій з введенням даних пацієнта (дозволяє вести відео- та фотофіксацію оперативних втручань з подальшим їх аналізом та використанням у навчальному процесі)

— Набори повних сучасних 5-мм інструментів з трокарами, та набір 3-мм інструментів (для операцій у новонароджених)

— 5 сучасних оптик (5-мм та 3-мм)

— Контейнери для інструментів та контейнери для стерилізації інструментів у автоклаві.

«За інформацією працівників компанії Kalr Storz, така комплектація лапароскопічної стійки є єдиною на території України, і навіть більшість клінік сусідньої Польщі не мають такого обладнання. Це обладнання включає в себе найсучасніші розробки компанії Karl Storz, так би мовити, щойно з заводу. Ця лапароскопічна стійка дозволяє виконувати весь спектр ендоскопічних втручань у новонароджених та у дітей від операцій в черевній порожнині та позаочеревинно, операцій в грудній порожнині до ендоскопічних операцій на головному мозку», — розповів головний лікар міської дитячої клінічної лікарні Дмитро Квіт.

«Загалом у розвиток міської дитячої клінічної лікарні у 2018 році інвестовано майже 17,5 млн. грн., з них бюджетних — 11,7 млн. грн. А це капітально відреставрованих 3 операційних з сучасним медичним обладнанням, апаратура для реанімації новонароджених, та багато іншого обладнання, яке дозволяє рятувати життя і здоров’я дітей різного віку, в тому числі й новонароджених», — зазначає начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

Довідка

Співпраця між SickKids Hospital (Торонто, Канада) та Міською дитячою клінічною лікарнею м. Львова триває з грудня 2012 року. Головою проекту є James Т. Rutka MD, PhD, FRCSC — доктор медичних наук, професор, завідувач відділення хірургії Університету Торонто, шеф-редактор «Journal of Neurosurgery», керівник відділу хірургії Університету Торонто, член Асоціації нейрохірургів північної Америки.

Донором та партнером співпраці є SickKidsHospital (Торонто, Канада), SickKids Foundation, Канадський благодійний фонд «Дітям Чорнобиля в Україні» та громада українців в Канаді. Координатором проекту від благодійного фонду є Myroslava K. Romach, — доктор медичних наук, професор, психіатр.

В рамках співпраці, лікарі лікарні проходять стажування в SickKids Hospital. Впродовж останніх років Фонд Лікарні СікКідс оплатив операційні втручання та лікування в SickKids Hospital трьох дітей зі Львова з важкими патологіями.

За час співпраці отримано нейрохірургічного обладнання на суму більше 600 тис. доларів.

відео: Андрій Андрух