Володимир Зуб розповів про доплати медикам у період пандемії COVID-19

• 14.05.2020, 21:23
  • Марія Демчина
Керівник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб пояснив, як держава планує виплачувати лікарям анонсовані раніше премії 300%. Також він розповів про міські матеріальні допомоги медичним працівникам, які виплачує мерія Львова.

фото: Роман Балук

«Сьогодні відбувається дуже багато дискусій щодо виплати 300% медичним працівникам, які надавали допомогу хворим з підозрою або з доведеною коронавірусною інфекцією. Хочу ще раз надати роз’яснення, що відповідно до нормативних актів, зокрема постанови Кабінету Міністрів України, гроші з державного бюджету були передбачені лише на виплату таких доплат медичним працівникам, які працювали в березні — тобто тим, хто в березні вже безпосередньо надавав допомогу хворим з коронавірусною інфекцією. Держава дала субвенцію на кожну область, в тому числі і на Львівську, для того, щоб заплатити тим медичним працівникам ці гроші. В березні працювали дві установи з підозрілими і захворілими: це обласна установа Центр медицини катастроф і обласна установа клінічна інфекційна лікарня. А 8-ма міська лікарня і 1-ша міська лікарня в березні таких пацієнтів не приймала, тому в них не було підстав претендувати на ці кошти.

В березні ми поступово провели підготовку, закупили обладнання, і з квітня 1-ша і 8-ма лікарні почали приймати пацієнтів. Зокрема, у 8-мій лікарні перший пацієнт з пневмонією і підозрою на коронавірусну інфекцію був 8 квітня", — розповів Володимир Зуб, начальник міського управління охорони здоров’я ЛМР.

Відтак, він пояснив, як ця оплата з державного бюджету буде здійснюватися за квітень.

«331 постановою Кабінету Міністрів передбачено, що має бути підписаний контракт з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) по наданню допомоги хворим на коронавірусну інфекцію, і вже з тих грошей НСЗУ по підписаному контракту будуть фінансуватися установи. Зі слів Міністра охорони здоров’я, там передбачені кошти власне на оплату 300%. Але проблема в тому, що ця постанова була підписана вкінці квітня, а ми її побачили на початку травня коли вона була опублікована. Власне зараз, всередині травня, триває процес підписання угод закладами охорони здоров’я з НСЗУ з тим, щоб отримати гроші за пролікованих хворих у квітні. І зокрема, такі заявки подали наша 8-ма і 1-ша міські лікарні, які сьогодні приймають пацієнтів на пневмонію, і серед них є частина пацієнтів з коронавірусною інфекцією. Тобто зараз триває процес підписання угоди, тому доплата за роботу в квітні відбудеться по цьому підписаному пакету, де передбачені ці кошти.

Але знову виникає питання. Можливо вкінці травня ми заплатимо медичним працівникам за квітень, а в травні з якого джерела ми маємо платити виплати? Поки що Національна служба здоров’я України нам відповіді на це не дає, хоча ми звертаємося до них, пишемо листи, аби мати чітке розуміння: люди відпрацювали в квітні і мають отримати гроші, і люди працюють в травні, і теж мають отримати обіцяні державою гроші. Але на це питання поки що відповіді немає", — пояснив Володимир Зуб.

Також він розповів, що Львівська міська рада задовго до того, як Уряд заявив, що буде преміювати медичних працівників, прийняла рішення і надає матеріальну допомогу тим медикам, які працюють з хворими на COVID-19 і роблять аналізи — а це усім без винятку — і лікарям, і медсестрам, і санітаркам, по 10 тис грн кожному, і тим медикам, які захворіли, — по 20 тис грн. кожному. Станом на зараз цю допомогу вже отримали 350 медичних працівників.

«Львівська міська рада прийняла рішення матеріально заохочувати працівників, які працюють в зоні ризику власне з тими пацієнтами, які мають підозру або підтверджену коронавірусну інфекцію. І такі виплати вже отримали всі працівники інфекційної лікарні, всі працівники, які проводять сьогодні ПЛР-діагностику в лабораторних центрах міста. Також виплати отримали працівники 1-ї міської лікарні, і зараз готується рішення виконкому на виплату працівникам 8-ї міської лікарні — а це ще 223 працівники отримають по 10 тис грн матеріальної допомоги з міського бюджету.

Також вже 27 працівникам медичних закладів, які захворіли на коронавірусну інфекцію, місто виплатимо по 20 тис грн допомоги, і зараз готуються чергові списки на виплату", — зазначив Володимир Зуб, начальник міського управління охорони здоров’я ЛМР.

До слова, з міських установ, які приймають хворих з підозрою на коронавірусну інфекцію, визначені три заклади: 1-ша міська лікарня, 8-ма міська лікарня та пологовий будинок № 1 — для мешканців м. Львова. Для мешканців районів Львівської області — визначені обласні установи.

відео: Андрій Андрух