У Рясному відкрили амбулаторно-поліклінічне відділення

• 22.10.2020, 14:31
  • Марія Демчина
Для мікрорайону Рясне на вул. Шевченка, 350 мерія Львова створила амбулаторно-поліклінічне відділення, де приймають вузькі спеціалісти, такі як хірург, травматолог, невропатолог, лор, гінеколог та інші. У двоповерховій будівлі, окрім кабінетів для прийому, обладнають сучасну лабораторію та рентген-кабінет. Приміщення є доступним для людей з інвалідністю. Сьогодні нову поліклініку оглянув мер Львова Андрій Садовий.

фото: Роман Балук

«Ми мали тут, в Рясному, три амбулаторії сімейної медицини, але не було якісного поліклінічного відділення. Сьогодні тут вже є поліклініка, і 32 600 мешканців, які живуть у Рясне-1 і Рясне-2, тепер будуть мати якісне обстеження і консультації. Тут і рентген планується, і лабораторія, щоб робити аналізи, і лікарі будуть — тобто весь комплекс допомоги. Вже не потрібно буде їхати в місто за консультацією чи здавати аналіз. Звісно, дещо тут треба доробити, тому роботи тривають, але лікарі вже працюють і приймають дорослих і дітей», — прокоментував мер Львова Андрій Садовий.

Роботи з облаштування амбулаторно-поліклінічного відділення, зокрема реконструкцію приміщень, розпочали торік. Як розповів головний лікар 3-ї міської клінічної лікарні Вадим Олійник, приміщення адаптували для людей з інвалідністю: є підйомник, спеціальна тактильна плитка, двері облямовані спеціальною лиштвою тощо. Будівлю утеплили та зробили благоустрій навколо поліклініки.

В лізинг за кошти міського бюджету буде придбано сучасний цифровий рентген-апарат, вартістю 4,5 млн грн. А за кошти лікарняного закладу — 3,5 млн грн, придбають медичне обладнання — біохімічний та імуноферментний аналізатори й обладнання лабораторної служби: центрифуги і мікроскопи, обладнання для кабінету фізичної реабілітації, дефібрилятор, апарат УЗД, електрокардіограф. Станом на зараз за кошти лікарні придбано медичні та офісні меблі, оргтехніку на загальну суму 1,5 млн грн.

фото: Роман Балук

«Це був єдиний мікрорайон міста Львова, де не було повноцінної поліклініки — ми орендували невеличке приміщення в поліклініці „Електрону“, щоб люди не їздили в центр на Озаркевича в нашу базову поліклініку для обстежень. І тепер мешканці Рясного мають свою повноцінну поліклініку, де будуть приймати всі вузькі спеціалісти, де буде лабораторія з аналізаторами. Також буде новітній цифровий рентген-апарат на два робочих місця. Прийом вестимуть всі вузькі спеціалісти — хірурги, невропатологи, травматологи, гінеколог, окуліст, лор, і плануємо зробити позмінний прийом — для дорослих і дітей», — розповів Вадим Олійник, головний лікар 3-ї міської клінічної лікарні.

Загальна вартість робіт — майже 17,8 млн грн. Станом на зараз освоєно понад 8 млн грн. Роботи виконують за кошти міського бюджету Львова. До слова, загальна площа поліклініки — 650 кв.м.

Зауважимо, що в Рясне-1 мерія Львова створила три амбулаторії сімейної медицини — на вул. вул. Шевченка, 358Б (амбулаторія № 4), вул. Шевченка, 366 (амбулаторія № 5) та вул. Величковського, 30А (амбулаторія № 1), де можна отримати первинну допомогу поруч із домом.

Загалом в мікрорайоні Рясне-1 проживає понад 30 тисяч осіб, з них понад 6 тисяч — діти.

До слова, Львів завжди був лідером запровадження сімейної медицини — щоб усі мешканці, особливо у віддалених від центру районах, мали якісну первинну допомогу за два кроки від дому. Щорічно управління охорони здоров’я Львова відкриває одну-дві нові амбулаторії в місцях щільного проживання населення. За останні роки запрацювало 14 нових закладів первинної допомоги, а загалом у Львові функціонує 20 амбулаторій сімейної медицини.

відео: Андрій Андрух