Вертолітний майданчик біля лікарні швидкої допомоги у Львові збудують в межах проекту Міністерства охорони здоров’я

  • 21.01.2021, 17:05
  • Марія Демчина
Перший вертолітний майданчик для термінової госпіталізації хворих у важких станах збудуть біля найбільшої лікарні інтенсивного лікування у Львівській області - лікарні швидкої допомоги Львова. Вже оголосили тендер на його будівництво.

фото умовне, автор: Роман Балук

«Вертолітний майданчик в лікарні - це міністерська програма про наземну авіацію. Є пілотний проект по Львівській області, в якому йдеться про те, щоб пацієнтів важкохворих, з інсультами і травмами, із важкодоступних місць і регіонів України доставляти в лікарню швидкої допомоги для надання невідкладної медичної допомоги. Тому це питання навіть не може обговорюватися, бо життя людини найдорожче.

Вертолітний майданчик буде збудований біля реанімаційного і діагностичного відділень, де є КТ і МРТ, всі види можливих досліджень, щоби швидко і якісно провести лікування пацієнта.

Програма МОЗ вже розпочата, її готували близько 9−10 місяців, розраховували вартість послуги служби з надзвичайних ситуацій, оплату розхідних матеріалів на гелікоптер тощо. Маємо розроблений проект, який пройшов експертизу, і вже оголошено тендер на будівництво майданчика. Це дуже важливо. Такі вертолітні майданчики мають бути в кожному обласному центрі України у великих лікарнях, які лікують пацієнтів із важкими травмами, гострими розладами серцево-судинної системи та мозку тощо", — прокоментував керівник лікарні швидкої медичної допомоги Львова Олег Самчук.

До слова, вертолітний майданчик у Львові планують збудувати до 31 грудня 2021 року.