Львівські хірурги прооперували дитину з великою пухлиною у черевній порожнині

  • 07.05.2021, 10:53
  • Пресслужба ЛМР
Лікарі міської дитячої лікарні на Орлика у ніч на 29 квітня невідкладно прооперували 12-річну дівчинку з 1200-грамовою пухлиною у черевній порожнині. Випадок особливий тим, що дитина має генетичну ваду – порушення 14-ї хромосоми, що асоціюється із низкою інших захворювань. Про це повідомив дитячий лікар-хірург Юрій Колівошка.

фото з архіву

«Лікарі нашої лікарні у ніч на 29 квітня невідкладно прооперували дитину, яка приїхала у медзаклад зі скаргами на сильний біль у животі. Під час операції виявлено пухлину, яка росла у жіночих придатках, вагою 1200 грамів. На час прибуття до лікарні пухлина вже тріснула, а її кров’янистий вміст вилився у черевну порожнину, що спричинило сильний біль. Під час операції пухлину повністю забрали, а черевну порожнину просушили», - розповів лікар Юрій Колівошка.

З його слів, через генетичну ваду у дівчинки можливо знижений больовий поріг і вона могла не відчувати, що всередині росте велика пухлина.

«Порушення 14-ї хромосоми у випадку цієї дитини – це затримка психологічного розвитку і знижений больовий поріг. Тобто пухлина росла, але вона її не відчувала. Сьогодні дитина переведена з реанімації у загальну хірургію, вона добре харчується і отримує все необхідне лікування. Чекаємо на результати гістології. Окрім того, її консультували суміжні лікарі – гінеколог, онколог та нейрохірург. Адже проблема 14-ї хромосоми асоційована також з кистами головного мозку. Хоча наразі потреби у дообстеженні немає», - пояснив Юрій Колівошка. Відтак, результати гістології визначать подальше лікування дитини.

Загалом оперативне втручання тривало 3 години. До операційної бригади увійшли лікар-хірург Радченко Г.В., лікар-хірург Олійник А.П, лікар-інтерн Горінецький А.І., лікар-анастезіолог Іванюк З. Г. , операційна медсестра та сестра анестезистка.