Під час об’єднань жодна з лікарень не «поглине» інші, а навпаки – усі лікарні зможуть розвиватися

  • 19.05.2021, 14:16
  • 451
  • Марія Демчина
У межах медичних об’єднань буде змога робити певні кроки для того, щоб надавати максимальну кількість якісних послуг із мінімальним використання бюджетних коштів. При цьому не постраждають ні медичні працівники, ні пацієнти, а навпаки: медичних послуг стане більше, і вони будуть якісніші, зарплати у лікарів будуть вищими, а умови у медичних закладах – кращими. На цьому наголосив завідувач 1-го хірургічного відділення лікарні швидкої медичної допомоги Львова Гнат Герич.

фото умовне, автор: Роман Балук

«Медична стратегія Львова – це план дій на розвиток медицини, на її максимальну подібність до медичних систем розвинених європейських держав. Реформування передбачає якість і доступність медичної послуги для пацієнта, і комфортні умови із сучасним обладнанням для лікарів.

Зараз в місті працює серйозна група спеціалістів, яка випрацьовує модель охорони здоров’я від первинної ланки до високоспеціалізованої допомоги, яка буде найкомфортніша і найзручніша для пацієнта, і найбільша адаптована і класна в плані роботи для медичних працівників. Об’єднання – це перший етап цієї стратегії, без якого неможлива подальша робота. Адже медичні заклади міста мають цю конкуренцію на ринку медичних послуг вигравати,  адже це спосіб для розвитку, осучаснення лікарень і медицини міста.

В межах об’єднання можна роботи менеджерські рішення для того, щоб надати максимальну кількість послуг, але зробити це так, щоб витратити мінімальну кількість коштів з міського бюджету. Не страждають медичні працівники, ніхто їх не скорочує, не скорочується кількість відділень, не зникає вид послуги для пацієнтів, які хочуть звернутися у певну лікарню. Чутки про те, що якась лікарня поглине інші лікарні – це чутки, фейки тих, які бояться, що щось стане гірше для них.

Бо насправді лікаря цікавить можливість лікувати пацієнта, можливість заробляти кошти і можливість спокійно працювати, надавати хорошу якісну послугу. А пацієнта цікавить отримати хороше лікування в належних умовах. Це все не постраждає, а навпаки – покращиться», - розповів в ефірі раді «Львівська хвиля» Гнат Герич, завідувач 1-го хірургічного відділення лікарні швидкої медичної допомоги Львова.

Медичні заклади мають не просто конкурувати між собою, а об’єднавшись, підсилювати роботу один одного. Адже певні лікарні у ринкових умовах медичних послуг за певний час можуть збанкрутувати – тобто перестати бути самоокупними. Реформування ж допоможе цього уникнути, адже всі лікарі зможуть працювати і розвиватись. На цьому також наголосив Гнат Герич.

«Гарна модель реформування медицини була проведена на першій ланці щодо роботи сімейних лікарів. Зараз час реформування вторинної, високоспеціалізованої медичної допомоги. Але, на жаль, є певні побічні ефекти цієї реформи, які ми вже зараз прогнозуємо і відчуваємо на місцевому рівні.

Тепер лікарні в Україні не отримують кошти за кількість ліжок, які вони мають чи кількість відділень, а за надання медичної послуги. Тобто пролікували пацієнта – медична установа отримала за це кошти, і це основний спосіб її заробітку. Другий варіант – це дотаційний, тобто додаткове фінансування з міських бюджетів. Але це створює додаткове навантаження на місцеві громади, бо забирає коштів з доріг, з дитячих садочків, з інших галузей для того, щоб підтримувати певну установу. За такою моделлю ми вже прогнозуємо, що низка лікарень Львова стане неприбутковими, вони будуть змушені скорочувати медичний персонал, закривати певні відділення, звужувати свій профіль, оскільки не зможуть отримувати таку кількість пакетів, або змушені будуть підсилювати фінансування, і таким чином ослаблювати бюджет міста.

Тому основна суть цього об’єднання – що юристи, медики, експерти різних рівнів пробують адаптувати локальну систему охорони здоров’я під цю реформу, щоб усі лікарні працювали і розвивались. Така форма, як територіальні медичні об’єднання, дає можливість правильно і легше залучити максимальну кількість медичних послуг, і таким чином отримати максимально коштів від НСЗУ і вкладати їх у покращення якості послуг, покращувати умови праці для лікарів, і знизити навантаження на бюджет міста», - пояснив Гнат Герич, завідувач 1-го хірургічного відділення лікарні швидкої медичної допомоги Львова.