Нове відділення кардіохірургії та трансплантації серця відкрили в лікарні швидкої допомоги Львова

  • 29.06.2021, 15:56
  • Марія Демчина
Ще одне нове відділення запрацювало в міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги. Це відділення кардіохірургії та трансплантації серця. Тут фахівці надаватимуть весь спектр допомоги пацієнтам, які мають проблеми із серцем. Сьогодні відділення оглянув міський голова Львова Андрій Садовий.

фото: Роман Балук

«Сьогодні у нас завершено будівництво кардіологічного центру в лікарні швидкої медичної допомоги. Для цього знадобився рік важкої праці та більше 50 млн інвестицій. Але відсьогодні кожен львів`янин чи гість нашого міста, який має такі проблеми як аритмія, тахікардія, та завершуючи надскладними операціями з пересадки серця, може повністю отримати в лікарні швидкої допомоги. Найкращі фахівці, які приїхали з різних міст нашої країни, найсучасніше обладнання, більшість з якого – унікальне для України, а головне – десятки-сотні життів, які буде врятовано. Дуже багато людей отримають новий шанс на життя.

Тому велика подяка керівництву та колективу лікарні за турботу, опіку та їхнє прагнення досягати мети, яку ми перед собою поставили, аби львівське медичне об`єднання увійшло у ТОП-200 медичних об`єднань світу протягом наступних 4 років. Ми говоримо про наше ургентне об`єднання, яке ми нещодавно створили рішенням сесії міської ради», - розповів міський голова Львова Андрій Садовий

Новостворене відділення кардіохірургії та трансплантації серця має до- та післяопераційні ліжка, реанімацію та індивідуальну палату для пацієнтів після трансплантацій.

«Відділення на 30 ліжок, з них 20 – до- і післяопераційних, 10 реанімаційних і 1 індивідуальна палата для пацієнтів після трансплантацій. Сьогодні ми можемо надати всю допомогу усім – від новонародженого до людини старшого віку. Це вроджені вади серця у дітей, весь спектр дорослої кардіохірургії, включаючи аортокоронарне шунтування, пластику і заміну клапанів, розшарування аневризм, і завершуючи трансплантацією серця. Завдяки спонсорам, маємо електрофізіологічну лабораторію, тому надаватимемо допомогу в разі порушенням ритму серця», - розповів Роман Домашич, завідувач відділення кардіохірургії та трансплантації серця лікарні.

Зі слів лікаря, нове відділення за своїм обладнанням не відрізняється від будь-якої європейської клініки, включаючи Польщу, Австрію та Німеччину.

«На сьогодні в нас є все, що необхідно для лікування серця. Також вже за тиждень-два в нас буде сучасна лапароскопічна стійка, і ми зможемо виконувати весь спектр мінікардіохірургічних операцій – від протезування і пластики клапанів, до аортокоронарного шунтування з мінідоступом. Це обладнання дозволяє нам відкоригувати будь-яке порушення ритму серця: від барикардій – коли низька частота серцевих скорочень, і до найскладніших тахікардій», - зазначив керівник нового відділення Роман Домашич.

Лікарі наголошують, що практично кожен четвертий у старшому віці має порушення ритму серця, однак люди про це часто не знають, бо не обстежуються. Нове ж обладнання дозволить робити надскладні операції мініінвазивно – тобто з мінімальними розрізами і травматизмом. Через незначний прокол лікарі матимуть доступ до тієї ділянки серця, провокує порушення його ритму. Відтак, у відділенні прогнозують, що кількість операцій на серці зросте, як мінімум, вдвічі. Адже в цю лікарню за допомогою звертаються не лише мешканців Львова і Львівщини, а й інших областей України.

До слова, ремонт кардіохірургічного відділення в лікарні швидкої допомоги Львова розпочали близько року тому. Водночас, до кінця року в лікарні планують оновити відділення терапії, кардіології та інфарктне відділення. Також оновлюють операційні в урологічному та хірургічному відділеннях. Загалом у лікарні є 40 об’єктів, де тривають ремонтні роботи.

відео: Андрій Андрух 

фото: Роман Балук