Чиста питна вода з-під крану: 8-мій лікарні благодійники подарували очисну систему

  • 19.07.2021, 13:10
  • Марія Демчина
Міські лікарні Львова отримують допомогу від благодійників. Сьогодні керівник благодійного фонду «H.O.P.E. we help children» Вольфган Понто подарував дитячому опіковому відділенню 8-ї міської клінічної лікарні спеціальну систему очистки проточної води. Тож найменші пацієнти матимуть чисту питну воду з-під кранів. Лікарня стала першим медичним закладом в Україні, де встановили таку систему очистки води.

фото: Олександр Мазуренко
фото: Олександр Мазуренко

«Ми привезли обладнання, завдяки якому з кранів могла би текти добра, очищена питна вода в дитячому опіковому відділенні. Перед тим ми взяли пробу води, провели аналіз і вирішили підтримати цей проект саме тут.

Я маю можливість допомогти дітям, це мій шанс, і я роблю це. Я є фанатом футболу, і коли у 2015 році «Баварія» грала тут, у Львові, я випадково сюди потрапив, в цю лікарню, і це мене дуже зачепило. Тоді й виникла ідея підтримати дитячі установи. Тут, у цій лікарні, я знайшов добрих друзів, яким довіряю, і яких ми охоче підтримуємо. А нам довіряють і нас підтримують спонсори Німеччини, і таким чином це працює.

В Україні я вже 61-й раз. І ми вже підтримуємо багато лікарень не тільки в цьому регіоні, а по всій Україні, і найбільше в цьому регіоні. Загалом на Львів ми вже прислали 1500 ліжок, але робимо це із задоволенням, власне, для цієї лікарні», - розповів керівник благодійного фонду «H.O.P.E. we help children» Вольфган Понто.

Майже всі іноземні клініки мають таку систему очистки води, а в Україні це лише запроваджують. Таке обладнання дозволить найменшим пацієнтам лікарні отримувати практично джерельну воду із системи загального водопостачання.

фото: Олександр Мазуренко

«Ми вже давно працюємо з різними благодійниками. З благодійним фондом «H.O.P.E. we help children» та Вольфган Понто ми тісно працюємо з 2015 року. Благодійники бачать нашу допомогу пацієнтам, особливо маленьким, тому також зацікавлені допомагати нам. Загалом фонд нам багато вже допоміг, були зроблені деякі ремонти у відділенні завдяки фонду, доставлені ліжка для пацієнтів.

Такого обладнання для очистки води більше ніде нема в місті. Зараз за кордоном фактично в кожному закладі встановлюється система очистки води. В Україні ми перша установа, де буде встановлена така система, і у проекті є ще Кам’янець-Подільський», - зазначив керівник 8-ї міської клінічної лікарні Василь Трунквальтер.

До слова, благодійний фонд «H.O.P.E. we help children» надає гуманітарну допомогу Україні, зокрема Львову, з 2015 року.

Довідка

«H.O.P.E. we help children» – благодійний фонд, створений громадянином Німеччини Вольфгангом Понто у містечку Ванген ім Альгой 21.06.2015. Фонд займається покращенням медичного забезпечення хворих дітей України. Оскільки перше українське місто, яке Вольфганг відвідав в рамках Євро-2012 було місто Львів, і майбутній благодійник «закохався» в це стародавнє місто, він прийняв рішення допомагати, найперше, Львову і його маленьким мешканцям.

Заклади, яким у період з 2015 до 2018 була надана допомога: Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «ОХМАТДИТ», Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр, 8-ма міська клінічна лікарня, Міський комунальний клінічний пологовий будинок № 1, Пологове відділення 3- МКЛ та ін.

відео: Андрій Андрух

фото: Олександр Мазуренко