Вперше у Львові лікарі міської дитячої лікарні спільно з бельгійськими колегами провели кохлеарну імплантацію маленьким пацієнтам

  • 09.09.2021, 16:05
  • Анна Перчун
Висококваліфікована медична допомога – у Львові. 5-9 вересня, на запрошення отоларингологічного відділення КНП «Міська дитяча клінічна лікарня міста Львова», лікарі з Бельгії, із всесвітньо відомої Saint-Luc University Hospital у Брюсселі, разом з місцевими колегами проводили безкоштовні мікрохірургічні операції на вусі, в тому числі кохлеарні імплантації, BAHA імплантації, тимпанопластики, мірингопластики та інші хірургічні втручання при хронічних захворюваннях вух. Бельгійські лікарі провели мікроотохірургічні втручання для маленьких пацієнтів з повною глухотою, кондуктивною втратою слуху, вродженими вадами слуху, хронічними захворюваннями вух, що вимагають оперативного лікування для відновлення слуху. Загалом було проведено 8 операцій, а 3 дітям вперше у Львові була виконана кохлеарна імплантація. Також запрошені спеціалісти надали безкоштовні консультації 20 маленьким пацієнтам зі складними вадами слуху. Співпраця з бельгійськими медиками є початком великого процесу вдосконалення у дитячій отохірургії Львова.

фото: Олександр Мазуренко

Як зауважила начальниця управління охорони здоров’я ЛМР Леся Кобецька, кохлеарна імплантація є дуже важливою медичною послугою, яка впроваджується у дитячій лікарні.

фото: Олександр Мазуренко

«Це дуже важливо, оскільки дає можливість, в першу чергу, дітям покращувати якість їх життя. Будемо розвивати наш Центр слуху і мовлення, який створюється на базі дитячої лікарні», - зазначила Леся Кобецька.

Заступник головного лікаря дитячої лікарні Роман Герега подякував бельгійським колегам за їх допомогу і досвід, а також зауважив, що без відповідного обладнання, яке закуплене для лікарні, такі операції були б неможливі.

«Дякую бельгійським колегам, які знайшли можливість і витратили свій час, щоб передати досвід у проведенні надзвичайно складних і таких необхідних, особливо в дитячому віці, оперативних втручань і лікуванні дітей з вродженими і набутими вадами слуху.

фото: Олександр Мазуренко

Проведення таких операцій є можливим, коли є дуже вартісна і високотехнологічна медична апаратура і обладнання. І було знайдено можливість виділити для нашої лікарні 7 млн грн для закупівлі такої апаратури.

Прооперованих пацієнтів ще чекає цілий етап реабілітації. Найближчим часом ми плануємо відкрити Центр слуху і мовлення, де проводитимуть власне цю реабілітацію. Це буде група спеціалістів, де буде отоларинголог, сурдолог, психолог, логопед і будуть залучатись і інші спеціалісти, які будуть перевіряти, чи нормально функціонують імпланти, і вчити мовному контакту наших пацієнтів.

Кохлеарні імплантації були виконані у Львові вперше, дякуючи нашим колегам. Надіємося, що співпраця не припиниться, а буде продовжуватись надалі», - розповів Роман Герега.

Керівниця проекту, лікарка-отоларинголог дитячої лікарні Мар’яна Черкес зауважила, що на діток, яким проводили кохлеарну імплантацію, чекає ще тривалий реабілітаційний процес.

«На сьогодні вдалося успішно прооперувати 8 дітей з різних куточків України з різними патологіями слуху. Діти почуваються добре. Вперше у Львові була виконана кохлеарна імплантація, отож троє дітей отримали шанс чути та розвиватися як і їхні однолітки. Також колеги з Бельгії надали консультації нашим маленьким пацієнтам.

Нас ще чекає багато попереду, реабілітація, особливо глухих дітей після кохлеарної імплантації, бо це є медична і парамедична складова для того, щоб такі дітки заговорили. Це насправді рівноцінні дві складові. Ми надіємося, що нам все вдасться. Нам допомагають і інші наші колеги з України, які допоможуть в реабілітації таких пацієнтів. Деякі діти, яких ми прооперували, не потребуватимуть реабілітації, слух відновиться. Це були не цілком глухі діти, а з патологіями, які порушували слух.

Тішить, що в нашій лікарні відбулись такі операції. Нам потрібно ще дуже багато вчитися, ми це усвідомлюємо і готові вдосконалюватися. Дякую нашим бельгійським колегам, бо без них це все було б не можливо, і без нашого бажання, звичайно. Ми надзвичайно втішені, що у наших дітей з’явилася можливість отримувати висококваліфіковану медичну допомогу саме в Україні.

Завдяки бельгійським колегам ми запускаємо великий процес вдосконалення в дитячій отохірургії Львова і сподіваємося на подальшу співпрацю», - розповіла Мар’яна Черкес.

Водночас бельгійські медики подякували керівнику проекту Мар’яні Черкес за можливість бути у Львові і поділитися своїм досвідом з місцевими фахівцями.

«Цей проект обговорювався 2 роки і мав три основні завдання: провести власне ці операції, готовність лікарні до таких операції та щоб в майбутньому лікарі дитячої лікарні могли самостійно їх проводити. Ми задоволені, що все це було вдало зроблено і надіємось на подальшу плідну співпрацю», - зазначив лікар-аудіолог Даніеля Ромоло де Сіат.

Професорка, отохірург Монік Декат додала, що операції були надскладні, але враховуючи її тридцятирічний досвід у проведенні таких операцій, усе пройшло успішно.

«Тішимося, що кохлеарна імплантація вперше у Львові проведена саме в нашій лікарні. Зараз ми маємо обладнання, на якому можемо працювати, маємо чим працювати, тобто маємо весь інструментарій, маємо з ким працювати – бельгійські колеги і ще запрошуватимемо наших польських колег. Треба вчитися, вдосконалюватися, працювати і налагоджувати контакти з іншими колегами», - наголосила завідуюча отоларингологічним відділенням дитячої лікарні Тетяна Заброварна.

фото: Олександр Мазуренко