Мер Львова прокоментував можливі обмеження, у зв`язку із збільшенням хворих на коронавірус

  • 20.09.2021, 14:32
  • Пресслужба ЛМР
Ситуація у Львові, як і в Україні загалом, із ростом кількості захворілих на коронавірус не є найкращою. Станом на ранок у міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги перебуває 306 хворих. Відтак, мерія наголошує, щоб мешканці дотримувались протиепідемічних заходів – носили маски у громадських місцях, у транспорті, а також активно долучались до кампанії з вакцинації.

фото умовне, автор: Роман Балук

«Ситуація зміниться – це однозначно. Ми сьогодні в лікарні швидкої допомоги маємо 306 хворих на ковід. За останню добу поступило 35 осіб, а виписано лише 5 осіб. Тобто, маємо за добу +30 людей. Така динаміка є кожного дня. Тому маска має бути обов`язкова, якщо ви є у публічному місці чи заходите у громадський транспорт. Масові зустрічі треба скасовувати, бо це загроза життю. Звичайно, важливою є вакцинація, вона сьогодні йде досить активно. Мені приємно, що у багатьох медичних установах Львова вже дійшли до 80% провакцинованих медичних працівників. Сьогодні школи активно ввійшли у цей процес. У школах навчання поки офлайн, все нормально. Думаю, так буде до кінця місяця. Що буде у жовтні – ще не відомо.

Щодо обмежень від уряду – головне, аби вони не забороняли людям гуляти у парках, як це було у травні, тоді буде все ок. Це треба відчувати з точки зору здорового глузду, треба бути реалістом. Якщо порівняти карантинні обмеження, які були у Німеччині, Голландії, Україні, то це кардинально різні речі: у них було дуже жорстко, а у нас – плавно, хоча люди нарікали, а в результаті – той самий відсоток захворюваності. Треба бути мудрими: гуляти в парках – ок, займатись спортом – ок, перебувати у закритому просторі без маски – не можна, у громадський транспорт – тільки у масці. Має перемагати здоровий глузд.

Вакцинація не може відбутись одномоментно для всіх, це процес дозрівання і це треба враховувати. Деколи уряд приймає рішення, щоб спонукати. Школи працюють, діти ходять на навчання, думаю, так і буде надалі. Кількість вакцинованих людей, яка буде зростати, дасть можливість гарантії тому, що діти будуть ходити у школу. Ми минулого тижня провели експеримент – без попередження протестували всіх вчителів одної із львівських шкіл і учнів одного із класів. Я був подивований – ми не виявили жодного хворого. Це вже показує рівень свідомості, що якщо людина себе погано почуває,  то вона залишається вдома. Персональна відповідальність – це добре», - прокоментував міський голова Львова Андрій Садовий.

відео: Андрій Андрух