Небайдужі облаштують передопераційний хол нового зразка у львівському «Охматдиті»

  • 29.09.2021, 10:21
  • Пресслужба ЛМР
У Львівській обласній клінічній лікарні «Охматдит» створять передопераційний хол нового зразка – приміщення адаптивного типу для введення в наркоз і післяопераційного пробудження у присутності батьків. Для збору коштів стартує краудфандингова кампанія на спільнокошті «Велика ідея».

«У лікарні – нестрашно!» – це робоче гасло проєкту «Добрі сни діточкам у львівському «Охматдиті». Над проєктом працюють міжсекторальна команда, що об’єднує медиків львівського «Охматдиту», фахівців Львівської національної академії мистецтв, а також волонтерів громадської організації «Фундація підтримки мистецьких ініціатив «Візія» із залученням до розробки і реалізації українських художників, дитячих психологів.

Команда проєкту вирішила змінити уявлення українців про операції у дітей і створити щось нове і дуже потрібне – передопераційний хол нового зразка (приміщення адаптивного типу для введення в наркоз і післяопераційного пробудження) на базі львівського «Охматдиту». Творці проєкту переконані, що в лікарні може бути затишно, як удома, казково, як у сні, а найважливіше – зовсім не страшно для малечі.

Адаптивні кімнати, де дитина засинає та прокидається після операції в присутності найрідніших, є поширеною практикою у Європі. А незабаром стане реалізацією мрії хірургів «Охматдиту». Приміщення для створення такої палати виділили у центрі малоінвазивної хірургії

«У закордонних практиках це нормально, коли мама відводить за руку в операційний блок і забирає після операції. Присутність мами чи тата впливає на одужання дитини. Ця практика за кордоном існує уже давно. Ми близькі до того, щоб зробити таке у себе в Охматдиті», – ділиться керівник Центру малоінвазивної хірургії «Охматдиту» Андрій Дворакевич.

Для створення холу об’єднають два окремі приміщення (частину коридору і частину балкону), проведуть ремонтні роботи, закуплять автоматизовані розсувні двері, а українські художники розмалюють стіни кімнати казковими сюжетами, бо стіни, як і казки, лікують. У такий спосіб атмосфера передопераційного холу максимально буде наближена до домашньої. Крім того, маленькі пацієнти тут засинатимуть в обіймах батьків.

«Така кімната була давньою мрією нашого Андрія Орестовича, який багато стажувався за кордоном, бачив такі кімнати в операційних блоках закордонних клінік і дуже хотів зробити таке у своїй лікарні. І ось зараз ми маємо шанси її втілити. Дуже раді, що мами нас підтримують і пишуть схвальні відгуки і коментарі. Завжди, коли можна мінімізувати стрес, треба це робити», – розповіла голова Опікунської ради «Охматдиту» Андріана Мальська.

Плановий бюджет проєкту «Добрі сни діточкам, або художнє оформлення передопераційного холу у Львівському Охматдиті» становить 464 844 гривень. З них 64 844 гривні – це власні кошти ГО «Фундація підтримки мистецьких ініціатив «Візія». 200 тисяч гривень планується залучити на спільнокошті «Велика ідея». Ще 200 000 гривень надасть Міжнародний фонд «Відродження» у межах конкурсу «Культура. Спільнота» за умови, що вдасться зібрати 200 тисяч гривень на спільнокошті.

Підтримати проект можна тут: https://bit.ly/3ofEKsT

Відео тут: https://www.youtube.com/watch?v=tnmgPVKSEOo

Фейсбук-сторінка: https://bit.ly/3zO41wq

Координатор проєкту: Марта Лотиш

Інформація за телефоном: 0689070101