«НаВЧИ турботи про себе»: 5-та міська лікарня організувала акцію для освітян

  • 20.10.2021, 15:56
  • Пресслужба ЛМР
Жовтень – місяць боротьби з раком молочної залози. КНП «5-а міська клінічна лікарня м. Львова» і управління освіти департаменту гуманітарної політики ЛМР проводять спільну акцію «НаВЧИ турботи про себе». Освітяни впродовж місяця проходять мамографію або УЗД грудей для профілактики раку молочної залози.

фото: Олександр Мазуренко
фото: Олександр Мазуренко

«Освітня сфера – це про інтелект людей та життєвий досвід, який передають своїм учням/студентам. Педагог – це завжди про хороший приклад. Акція «НаВЧИ турботи про себе» покликана насамперед подбати про вчителів, які часом надто заклопотані професією і не дбають про власне здоров’я. Ще одне завдання – продемонструвати своїм прикладом, що діагностика та профілактика попереджають захворювання. В цьому випадку говоримо про рак грудей та мамографію, яка діагностує це захворювання. Щорічний онкопрофогляд — це обстеження здорової особи, яка не має ніяких скарг і відхилень у стані свого здоров'я. Оскільки на ранніх стадіях захворювання найчастіше протікає безсимптомно, профілактичні обстеження дають змогу виявити хворобу.

У жовтні впродовж 3-х тижнів лікарня забезпечує певні дні та години запису під акцію. Для проходження обстеження на безкоштовній основі потрібне електронне скерування від лікаря. Ми спростили механізм отримання скерувань – лікар на місці записує освітян безпосередньо перед самою діагностикою.

Акція триває уже 2 тижні, обстежено 86 жінок, і з них кожна 10 жінка має проблеми – зміни в тканині, тому була скерована до вузького спеціаліста – мамолога на дообстеження. Із 16 обстежених жінок на УЗД, 1 з них скерована також до мамолога.

Також жінки, старші 40 років, звернувшись до свого сімейного лікаря, можуть отримати скерування і пройти таке обстеження безкоштовно», - розповів генеральний директор КНП «5 міська клінічна лікарня м. Львова» Андрій Миськів.

фото: Олександр Мазуренко

«Станом на зараз 86 педагогів пройшли таке обстеження, це працівниці наших шкіл і садочків. Я також щойно пройшла мамографію. Охопити всіх в один період часу – нереально, тому ми працюємо з кожним районом окремо, і формуємо такі графіки, щоби всі охочі змогли пройти обстеження», - зазначила Зоряна Довганик, керівниця управління освіти ЛМР.

«Нам запропонували пройти таке обстеження, і в нашій школі майже всі жінки зголосилися, особливо ті, хто старші 40 років. Склали список, ми приходимо на конкретний день і годину, нам проводять обстеження, щоб бути спокійними за своє здоров’я. Тому що в нас були випадки, коли через невчасно діагностовану хворобу ми втрачали рідних і членів колективу», - поділилася Вікторія Лехнюк, вчителька СЗШ №62.

Нагадаємо, мамографія – це рентгенологічний (променевий) метод візуалізації стану молочних залоз. За даними ВООЗ, мамографія є «золотим стандартом» променевої діагностики захворювань молочних залоз у всьому світі, адже показує найменші зміни.

У КНП «5-а міська клінічна лікарня м. Львова» закуплений новий сучасний мамограф (вул. Чупринки, 43, 2 поверх). Вартість діагностичного обладнання 6 млн грн.

Довідка

Згідно із статистикою ВООЗ, рак грудей є найбільш розповсюдженим видом раку у всьому світі. В Україні це захворювання є лідером серед жіночої онкології. Вплинути на ситуацію може лише раннє виявлення хвороби, адже І стадію раку грудей виліковують у 95% жінок, ІІ стадію у 80%, а ІІІ стадію – у 50%.

Проходити обстеження у мамолога потрібно щорічно, починаючи з 25 років. Лікар оцінює ризик розвитку раку молочної залози. До 40 років – це ультразвукова діагностика, після – обов’язкова щорічна мамографія.

відео: Андрій Андрух

фото: Олександр Мазуренко